FM 23 Yüz Paketi

Gerçek futbolcu yüzleri ile çok daha eğlenceli bir FM23 deneyimine hazır olun. İndirme linkleri ve yamanın atılacağı yer bu sayfada.

fm23 yüz paketi

FM 23 yüz paketi paylaşımımız bu sayfadadır. Son sürüm olan FM23 için çıkarılmış en iyi 5 yüz paketi yamasını aşağıda sıraladım. Her birinin kendine has farklı özellikleri var. Buyurun inceleyin, aklınıza yatan yüz paketini indirin. Sayfanın en altında ise yüz paketinin nasıl kurulacağını anlattım. Hadi bakalım, oyunu güzelleştirmeye başlayalım.

FM 23 LOGO PAKETİ  FM 23 FORMA PAKETİ

Tabi hazır yama yapmaya başlamışken yalnızca yüz paketi kurmak olmaz. Logo paketi gibi daha bir sürü oyunu güzelleştiren görsel yamalar mevcut. Hepsinin ortak amacı ise oyunu daha gerçekçi bir hale getirerek alınan zevki arşa çıkarmak.

Yalnız aklınızda bulunsun, yüz paketlerinin dosya boyutları birazcık yüksek. Üstelik bilgisayarınızın eski olması halinde bu yamalar oyununuzu birazcık yavaşlatabilir. Ama sonuçta denemesi bedava. Eğer bir yavaşlık sezerseniz kolaylıkla yüklediğiniz gibi bu yamaları geri kaldırabilirsiniz.

FM23 yüz paketleri:

1. DF11

İNDİR – 5GB / 16GB

185.777 adet futbolcunun yüz fotoğraflarını içinde bulunduran bu paketin adı DF11 faces megapack. Çok fazla sayıda görsele sahip olduğu için de dosya boyutu 16GB. Ancak torrent yoluyla indirilebildiği için oldukça avantajlı diyebilirim. Bir de sıkıştırılmış versiyonu var ki 5GB civarında, onu da drive yoluyla indirebiliyorsunuz. Ama ilk önce rezervasyon yapmanız gerek. O yüzden en doğru seçenek torrent olacaktır.

Özel DF11 stiline sahip bu fotoğraflar oldukça estetik bir yapıya sahip. Oyuncuları doğrudan bir fotoğraf çekimindeymişlercesine görebiliyorsunuz. Eğer kafanıza yattıysa buyurun 118 adet oynanabilir ligi kapsayan bu yüz paketini indirin. Aksi taktirde aşağıda bulunan dört ayrı yüz paketine yönelebilirsiniz.

2. FM Scope

İNDİR – 6GB

Scope yüz paketi ise tamı tamına 127.128 adet görsele sahip. Örnekte de göreceğiniz üzere fotoğraflar sanki dürbünden çekilmiş gibi daire içerisinde resmedilmiş. Zaten yamanın adı da scope ki Türkçede dürbün anlamına gelir.

Bu yamamızın dosya boyutu ise 6GB civarında. Yukarıda vermiş olduğum linkte bir adet Mediafire linki var. O linkten beklemeden ve reklamsız bir şekilde tek seferde yamayı indirebilirsiniz. Her ne kadar son yıllarda güncellenmemiş olsa da gerek içeriğinin genişliği, gerekse de özel tasarımı onu tercih edilebilir bir yama haline getiriyor.

3. Cut Out

İNDİR – 9.6GB

380.000 adet görsel ile cut out yüz paketi FM 2023 oyununun en kapsamlı yaması oldu. Haliyle dosya boyutu da içeriğiyle orantılı olarak epey yüksek. Neredeyse 10GB olan bu yüz yamasında neredeyse bütün oyuncuların, teknik direktörlerin, koçların ve hakemlerin yüzleri mevcut.

Cut out zaten kesmek biçmek demek. Bu yamada ise oyuncuların yüz fotoğraflarının kırpılmasına ithafen böyle bir isim koyulmuş. Yani görselde de görülebileceği üzere oyuncu fotoğrafları tamamen kırpılmış. Hiç bir arka plana sahip değil. Bence bu iyi bir şey çünkü her oyuncunun görselinde farklı bir arka-plan var ve belirli bir konsept oluşmuyor. En iyi çözüm bütün arka planları silmek.

4. FM Nation Gunzo

İNDİR – 9.3GB

Yalnızca 45.000 adet görsele sahip olmasına rağmen FM Nation Gunzo yüz yaması tamı tamına 9.3GB boyutunda. Bu da demek oluyor ki yamanın içerisinde bulunan görseller epey yüksek çözünürlüklü. HD görsellerin bulunduğu bir yama arıyorsanız bunu deneyebilirsiniz.

Bu yamanın tasarımı ise bir hayli ilginç. Futbolcu görselleri omuzdan kesilmiş ve köşeleri yumuşak kareye oturtulmuş. Alt kısmında oyuncu isimleri bulunan bu görsellerin sol üst kısmında ise oyuncuların ülke bayrakları bulunuyor. Fazlasıyla elegant bir dizayna sahip bu yamayı ben çok beğeniyorum.

5. Action Players

İNDİR – 2GB

En iyi FM 23 yüz paketi listesinin 5. ve son sırasında 12.500 görselli action players yaması bulunuyor. Bu paket kapsam olarak en kısıtlı ve en düşük boyuta sahip olan versiyon.

Tasarımı ise bir hayli enteresan. Oyuncuların görselleri aksiyon halindeyken dikey dikdörtgen bir şekilde kesilmiş. Bu yamada futbolcular ya koşuyor ya da duran topa hazırlanıyorlar. Oyuna büyük heyecan katan bu konsepti beğendiyseniz buyurun indirin. Ancak çok fazla oyuncu görseli olmadığı için biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. O nedenle bu yamayı büyük lig takımlarını yönetirken kullanmakta fayda var.

FM23 Yüz Paketi Kurulum Rehberi

Zaten pek çoğunuz geçtiğimiz yıllarda da yüz paketi kullandı. Hepiniz bu konuda talimlisiniz. O yüzden kurulum talimatlarını kısa ve öz bir şekilde anlatacağım.

FM 23 yüz paketi kurulumu yalnızca üç adımdan ibaret:

  1. Paketi indir ve arşivden çıkart.
  2. Yama dosyalarını kopyala ve graphics klasörüne yapıştır.
  3. Oyuna gir, ayarların arayüz bölümünden çerezleri sıfırla ve geçici dosyaları sil.

Bahsettiğim graphics klasörü ise bilgisayarınızın işletim sistemine göre farklı yollarda bulunabilir.

Windows: Belgelerim \ Sports Interactive \ Football Manager 2023 \ graphics
Mac: Users \ Username \ Documents \ Sports Interactive \ Football Manager 2023 \ graphics

Görüyorsunuz, her yıl olduğu gibi yamanın atılacağı yer gene aynı. Yukarıda bahsettiğim yolda graphics klasörü yoksa kendiniz yeni klasör oluşturup adını graphics koyun. Ardından da yamayı normal olarak içine yapıştırın. Bu yöntem her zaman çalışıyor.

Artık gönül rahatlığıyla FM23 yüz yamasının tadını çıkarabilirsiniz. Şimdiden iyi oyunlar ve başarılara dolu bir kariyer dilerim.

Yalnız aman dikkatli olun, oyuncularla aranızda duygusal bağ oluşmasın. Çünkü yüzünü gördüğünüz oyuncu ile yakınlık kurmak çok daha kolaydır. Sonuçta futbol bir mücadele oyunu, yalnızca en iyiler zafere layıktır.

Şimdilik bu konuyu burada kapatabiliriz. Aklınıza takılan bir soru olursa mutlaka aşağıya yazın. Sizin düşünceleriniz benim için çok önemli. Ayrıca discord kanalımıza da davetlisiniz. Hadi bakalım, sizi daha fazla tutmayayım çünkü alınacak bir sürü kupa var.

Exit mobile version