FM 23 Forma Paketi

En iyi 3 FM23 forma paketi indirme linkleri ve kurulum talimatları.

fm23 forma paketi

En gelişmiş, en yeni ve en güncel FM 23 forma paketi dosyaları bu sayfada sizlerle buluşuyor. Peki bu paketin içeriği ne? FM23 forma paketi kısaca oyununuza gerçek forma görsellerini dahil eder. Biliyorsunuz telif hakları sebebiyle FM serisi %100 gerçek formaları kullanamıyor. Onun yerine değiştirilmiş sahte formalarla oynuyoruz. Bunu düzeltmenin yolu da sayfamızda bulunan FM23 forma yaması. Daha gerçekçi bir oyun deneyimi için hiç düşünmeden bu yamaları edinin.

Bu yamanın üç boyutlu maç motoruna etki eden versiyonunu ise FM 23 3D forma paketi sayfasında bulabilirsiniz. Hem onu hem de bunu yüklemekte yarar var.

Mutlaka yüklenmesi gereken diğer FM 23 grafik yamaları:

FM23 LOGO PAKETİ

FM23 YÜZ PAKETİ

O halde kısaca özetleyeyim. Üç adet farklı ekip var. Her biri kendi tarzlarında FM 2023 forma paketi hazırlıyorlar. Hangisini en çok beğenirseniz onu indirin diye bütün paketleri aşağıda sıraladım.

Forma paketlerini indirmeden önce bilmeniz gereken bir husus var. Bu paketler her şey dahil olarak oluşturulmamış. Yama üreticisinin sayfasına gidip oradan arzu ettiğiniz ligleri seçiyorsunuz. Sonra her lig için ayrı ayrı indiriyorsunuz. Bir tek Standard Kits mega-pack olarak üretilmiş ancak onda da yalnızca 7-8 adet ligin forma görseli mevcut.

Ön bilgilendirmemizi de yaptığımıza göre artık başlayabiliriz. İşte en iyi FM 23 forma yama dosyaları:

1. FC’12

İNDİR

Tamı tamına 122 lig için hazırlanmış 2022 – 2023 sezonu güncel forma paketleri FC’12 farkıyla.

Eğer bir Türk takımı çalıştırıyorsanız bu forma paketi tam size göre. Süper Lig, TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig formaları güncel bir şekilde yüklemeye hazır vaziyetteler. Bunun için teşekkür etmemiz gereken kişi ise MEHMETKAN92 rumuzlu FM tutkunu.

Zaten FMSlovakia ekibi 2014 yılından beri aralıksız bir şekilde FM forma yaması yayınlıyor. Bu senede değişen bir şey yok. Tamamen güncel ve yüksek kaliteli forma görselleri huzurunuzda.

İlgili linke tıkladıktan sonra yüklemek istediğiniz ligleri tek tek seçmeniz gerektiğini unutmayın. Ardından ayrı ayrı kurulum yapmalısınız. Biraz zahmetli olsa da sonuç oldukça tatmin edici.

2. Standard Kits (Megapack)

İNDİR – FM23 forma megapack full.

473 adet formayı kapsayan bu mega-paket yalnızca 30MB gibi ufak bir dosya boyutuna sahip. Standard Kits megapack an itibariye aşağıdaki ligleri kapsıyor:

Forma paketi kurulumuyla çok uğraşmak istemiyorsanız bu mega paket artı oynadığınız ligin forma paketini yükleyip geçebilirsiniz. Ben de tek tek uğraşmaktansa bu şekilde paketleri birleştirmeyi daha uygun gördüm. Tabi seçim sizin… Eğer çok tutkulu bir FM fanıysanız tek tek bütün liglerin forma paketlerini indirip kurabilirsiniz. Biraz yorucu olacağı gerçek ama buna değeceğini tahmin ediyorum.

3. SS Kits

İNDİR

An itibariyle bu pakette 15 farklı ülkeden liglerin forma görselleri bulunuyor. Ayrıca 2022 – 2023 dünya kupası formalarını da yine SS Kits farkıyla indirebilirsiniz.

Yalnız şimdilik SS Kits Türkiye ligleri için forma görselleri hazırlamamış. Zamanla o da gelecektir. Belki siz bu satırları okurken çoktan paylaştılar bile. Neyse çok da önemli değil, nasılsa başka forma paketleri de var. Size en uygun olana bu sayfadan tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Şimdilik forma yama paylaşımını sonlandırabiliriz. Ama hemen sayfayı kapatmayın, çünkü aşağıda bulunan kurulum rehberine ihtiyacınzı olabilir.

FM 23 Forma Paketi Kurulum Rehberi

Yukarıda bulunan forma paketlerinden en az bir tanesini indirdiniz mi? Öyleyse FM23 forma paketi kurulum işlemlerine başlayabiliriz.

Önceki yıllarda FM oynayıp grafik yaması kurduysanız zaten kurulum işlemine vakıfsınız demektir. Ben yine de kısaca konuyu anlatıp, FM forma paketi nereye atılır göstereceğim.

İşte karşınızda 5 adımda FM 2023 forma paketi yükleme:

  1. En çok beğendiğiniz ve en güzel forma paketini bilgisayarınıza indirin.
  2. İndirmiş olduğunuz yama dosyalarını arşivden çıkartın.
  3. Çıkan yama dosyalarını kopyalayın ve kits klasörüne yapıştırın. FM23 kits klasörü:
    Belgelerim \ Sports Interactive \ Football Manager 2023 \ graphics \ kits
  4. Eğer yolu doğru takip ettiyseniz ve graphics klasörünün içerisinde kits adlı bir klasör bulunmuyorsa bizzat kendiniz oluşturun. Ardından 3. adımı yineleyin.
  5. Son olarak da oyuna giriş yapın ve ayarların arayüz sayfasından geçici dosyaları temizleyin.

Tebrikler, kurulumu tamamladınız. Hepinize keyifli oyunlar dilerim. Artık bu saatten sonra oyununuzda %100 gerçek formalar gözükecek. İnanın FM hiç bu kadar zevkli olmamıştı.

Destek olmak isterseniz aşağıya yorumunuzu bırakın ve discord kanalımızı ziyaret edin. Bir başka Football Manager paylaşımında görüşmek üzere, şimdilik hoşça kalın.

Exit mobile version