FM 2021 Hangi Ligler Seçilmeli?

FM 2021 kariyerine başlamadan önce veri tabanında hangi ligler seçilmeli? Seçilmesi gereken FM 21 ligleri.

fm 2021 açılacak ligler

Bu rehberin güncel hali FM 22 hangi ligler seçilmeli sayfamızdadır. Yeni bir FM 2021 kariyerine başlarken ilk olarak bir veritabanı oluşturmamız gerekiyor. Bu veritabanı içerisinde onlarca ülke ve yüzlerce lig var. Üstelik küçük, orta ve büyük gibi üç adet büyüklüğü de seçebiliyoruz. İşte tam bu noktada kafamıza bir soru takılıyor. FM 2021 oynarken hangi ligler seçilmeli?

FM 2021 KARİYER ÖNERİLERİ

Aslında bütün bu liglerin hepsini açabiliriz ancak maalesef bu oyunu fazlasıyla yavaşlatacaktır. İşte tam olarak da bu yüzden yalnızca en önemli ligleri seçmeliyiz. Çünkü oyun çok fazla yavaşladıktan sonra ne kadar lig açmış olursak olalım oyundan keyif alamayız.

FM 2021 REGEN TARİHLERİ

Daha gerçekçi ve daha eğlenceli Avrupa turnuvaları yaşamak istiyorsanız kalburüstü ligleri mutlaka açmalısınız. Bu bahsettiğim Avrupa turnuvaları Şampiyonlar ligi ve UEFA. Tabi bu arada açmış olduğunuz kalburüstü Avrupa liglerinden bol bol da transfer teklifi alacaksınız. Yani o yüzden en başta en prestijli ligler açılmalı. Ardından da transfer teklifi alma ihtimalimizin yüksek olduğu zengin ligleri ve sürekli wonderkid çıkaran ligleri açmalıyız.

FM 2021 EN ZENGİN KULÜPLER

Eğer hazırsanız FM21 veritabanı seçimi lig sıralamamız başlasın:

1. İngiltere Premier Ligi

FM 21 hangi ligler seçilmeli sorusunun ilk cevabı İngilterede. İngiliz premier ligi futbol dünyasının en çekişmeli ligidir. Bu çekişmenin yarattığı gelişim ortamı da ligi, dünyanın en prestijli ve iyi ligi haline getirmiş vaziyette. İşte bu yüzden en başta bu ligi açmalıyız. İngiliz premier liginden gelecek transfer teklifleri, hocalık teklifleri ve diğerleri bizim için oldukça önemli. Üstelik açılacak onlar binlerce İngiliz oyuncu da cabası. Avrupa liglerinde karşılaşacağınız İngiliz takımı sayısı da asla azımsanmayacak seviyede. O yüzden o maçların daha gerçekçi geçmesi için bu ligin açılması elzem.

2. La Liga

La Liga eski popülerliğini yavaş yavaş yitiriyor. Özellikle Barcelona kulübünün son yıllarda yaşadığı zorluklar bu düşüşe büyük bir etki etti. Ancak yine de El Clasico ortamını takip etmek için bu ligi açmanızı öneriyorum. Ayrıca La Liga kuralları gereği oyuncuların minimum serbest kalma bedeli her zaman olmak zorunda. Bu da kelepir fiyata transfer edilebilecek pek çok İspanyol oyuncu demek.

Ligi açmadığınız taktirde daha az oyuncu olacak. Ama açarsanız binlerce minimum serbest kalma bedelli potansiyel transfer oyuncusuna kavuşacaksınız.

3. Bundesliga

Bundesliga Bayern Munich hegemonyasında uzun yıllardır devam etse de artık bu yavaş yavaş kırılıyor. Özellikle Dortmund ve Leipzig gibi kulüpler arayı iyice kapatmaya başladılar. Neyse biz asıl mevzumuza gelelim. Neden FM 2021 oynarken Bundesliga ligini açmalıyız? Bundesliga ligi zengin kulüplerden oluşuyor çünkü yayın gelirleri çok fazla. Üstelik bu ligde hiç bir yabancı sınırı yok! İşte bu iki sebepten dolayı Bundesliga takımları kulübünüzün oyuncularına harika teklifler yapabilirler. Oyuncu satışınızı arttırmak için mutlaka bu ligi açmalısınız.

4. Ligue 1

Ligue 1 FM 2021 oyununda oyuncu satmak isteyenlerin mutlaka açması gereken bir lig. Çünkü burada PSG gibi wonderkid avcısı bir takım var. Üstelik transfer bütçeleri de neredeyse sınırsız. Yani bir oyuncunuz iki sezon güzel bir grafik çizmeye görsün. PSG hemen teklif yapıyor. Bu teklif de o kadar yüksek oluyor ki reddedemiyoruz. Yani oyuncu satışından para kazanmayı seven bir menajerseniz bu ligi mutlaka ekleyin.

5. İtalya Ligi

Bilenler bilir, İtalya ligi tam bir defans ve kaleci yetiştirme akademisidir. Eğer İtalya ligini açarsanız bir sürü kaliteli stoper ve kaleci oyuncu arama bölümünde gözükecektir. Üstelik daha ilerleyen yıllarda alt yapıdan çıkacak wonderkid İtalyan savunmacıları saymadık bile! Tabi Juventus, Inter, Milan ve Napoli gibi zengin kulüplerden alabileceğiniz transfer tekliflerini de unutmamanız gerekiyor.

6. Portekiz Ligi

Portekiz ligi tam bir wonderkid yetiştirme fabrikasıdır. Her yıl altyapıdan yeni Portekizli genç yetenekler yetiştirip büyük Avrupa kulüplerine satarlar. Tabi bu genç oyuncuların daha fazla çıkmaları için de bu ligi açmalıyız. Ayrıca Avrupa kupalarında da bol bol Portekiz takımı göreceğimizden bu ligi açmak heyecanı oldukça arttıracaktır.

7. Brezilya Ligi

Brezilya belki de oyunun ve dünyanın en çok genç yetenek çıkan bir numaralı ülkesi. Hal böyle olunca daha fazla sayıda Brezilyalı oyuncuyu görebilmek için kariyerimize bu ligi dahil etmeliyiz. Bunun ekürisi de tabii ki en büyük rakibi olan Arjantin.

8. Arjantin Ligi

Messi, Di Maria, Tevez, Agüero ve Otamendi gibi bir çırpıda sayabildiğimiz yıldızları çıkartan harika bir futbol ülkesidir. Her yıl altyapısından regen olarak onlarca wonderkid oyuncuyu çıkartır. Futbolun memleketi Latin Amerika’dan daha fazla wonderkid gelsin istiyorsanız Arjantin Ligini mutlaka açın dostlar.

9. Çin Ligi

Çin ligi son yıllarda çok büyük finansal yatırımlar yaptı. Üzerine Football Manager 2020 ve 2021 serilerine dahil oldu. Peki neden mi Çin ligini açmanızı istiyorum? Cevap çok basit çünkü Çin liginde haddinden fazla zengin kulüpler var. Üstelik maaş bütçeleri de devasa seviyede. Yani takımınızda yetenekli ancak yaşlı oyuncularınız varsa büyük paraya bunları Çin ligine gönderebilirsiniz. Daha çok transfer teklifi almak için Çin ligini açmayı mutlaka öneriyorum.

10. Türkiye Ligi

Football Manager oyuncularının bence açması gereken olmazsa olmaz lig Türkiye ligidir. Türkiye liginde oynamıyor olsanız bile mutlaka bu ligi açın. Ara ara girip Türk takımlarının ne yaptığına bakmak gerçekten çok eğlenceli oluyor.

Ben sık sık bakıyorum kimler kimleri transfer etmiş, kimler şampiyon olmuş. Özellikle hangi hocaların gelip gittiğini takip etmek aşırı keyifli oluyor.

FM 22 VERİTABANI SEÇİMİ

Evet arkadaşlar FM 2021 hangi ligler seçilmeli sorusunun cevabı bu kadardı. Okuduğunuz için teşekkürler. Yeni bir kariyere başlarken mutlaka açtığınız ligleri yorum olarak benimle paylaşmayı unutmayın. Tekrar görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

Exit mobile version