FM 2021 Lisans Yaması

fm 21 lisans yaması

En güncel paketi FM 22 lisans yaması adresinden edinebilirsiniz. FM 2021 lisans yaması için ise doğru adrese geldiniz. Lisans yamasının içinde neler mi var? Kısaca Football Manager yapımcılarının lisansını alamadığı her şey bu paketin içerisinde. Bu yamanın düzeltmediği hiç bir kulüp, kişi ve turnuva ismi yok. İlle de içeriğini merak ediyorsanız sizin için sıralayayım. Öncelikle Juventus kulübünün adını düzelten Zebre fix dediğimiz şey bu pakete dahil. Onun haricinde Brezilya takımlarının ve liginin adını düzeltiyor. Yine Portekiz takımlarının ve liginin adını lisanslıyor. Daha başka eksik olan turnuva isimleri de dahil Şampiyonlar ligi ve UEFA Avrupa ligi gibi. Ayrıca lisansı olmadığı için oyuncuları olmayan milli takımlar da FM 21 lisans yaması ile düzeltilmiş.

Hazır kolları sıvamışken FM 21 logo yaması ve FM 21 yüz paketi kurulumu da yapın derim. Oyundan alacağınız zevk iki katına çıkacaktır emin olabilirsiniz. Ana konumuza dönecek olursak. FM 21 lisans yani isim düzeltme yamasının özelliklerini tek tek başlıklar altında sıralıyorum. Bu yeni çıkan paket her şeyi içeriyor. İşte FM 2021 takım isimleri düzeltme yamasının içeriği.

FM 2021 Lisans Yaması Zebre Fix

FM 2021 Juventus isim düzeltme. Büyük bir keyifle oyuna girdiniz biliyorum. Ama o da ne? Bir baktınız İtalya liginde Juventus diye bir kulüp yok. Juventus ismi, arması ve personeli gitmiş. Yerine Zebre FM 2021 diye bir garabet gelmiş. Ne kadar da moral bozucu bir durum. Bunun sebebi nedir diye soranlar için cevaplayalım. FM yapımcıları Juventus kulübünden lisans alamadığı için o takımı oyuna dahil edemiyor. Onun yerine de böyle Zebre denen bir çözüme başvuruyorlar.

Ama bu yama sağ olsun yüklendiği gibi Zebre kulübünün adını Juventus olarak değiştiriyor. Armasını logosunu her şeyini gerçek hayatta neyse ona dönüştürüyor. Keyifli bir İtalya ligi veya Şampiyonlar ligi için mutlaka bu yamayı kurun derim. Bence çok önemli. FM 21 Juventus isim düzeltme yamasının içeriği de böyleydi.

Fm 2021 Lisans Yaması Portekiz

Football Manager ekibi ve yapımcıları Portekiz liginin pek çok takımı ile de lisans konusunda anlaşmazlıklar yaşamışlar. Mecburen de Portekiz takımlarının adlarını ve logolarını değiştirmişler. Lisans alınamayınca alınamıyor galiba. Bazı kulüpler nedense hiç taviz vermiyorlar. Esefle kınıyorum ne deyim.

Neyse ki bu yama bütün FM 2021 Portekiz lisans yamasını da kapsıyor. Portekiz liginin adını düzeltiyor. Üzerine ligde bulunan bütün takımların isimlerini ve logolarını olması gerektiği hale getiriyor. Oyunun olmazsa olmazlarından birisi çünkü bu lig oldukça önemli. Hem genç oyuncu yetiştiriyor hem de Avrupa turnuvalarına sürekli takım sokuyor.

FM 2021 Brezilya İsim Düzeltme

FM 2021 Brezilya isim düzeltme yaması da yine bu paketin içeriğine dahil edilmiş. Brezilya takımları da ne hikmetse hiç taviz vermemişler ve lisanslarını satmamışlar. Oysa dünyanın kabul ettiği Football Manager oyununda isimleri gözükse kendileri için daha faydalı. Ama yine de bu kararlarının arkasındaki ticari kaygıyı tam olarak anlayamayız. FM 2021 isim düzeltme yaması da burada devreye girerek bizi kurtarıyor.

Brezilya liginin, takımlarının, turnuvalarının ve logolarının isimlerini gerçek hayatta oldukları hale getirmek istiyorsanız FM 21 lisans yaması işinizi görecektir.

FM 2021 Milli Takım ve Turnuva Lisans

Şimdi FM 2021 Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa ligi ve Avrupa Konferans ligi lisanssız. Bu saydığım dünyanın en prestijli turnuvaları farklı farklı isimlere sahip. Bu lisans yamasının çözdüğü en önemli problemlerden birisi de işte buydu. FM 21 Şampiyonlar ligi lisans yaması mutlaka kurulmalı.

FM 21 milli takımlarının da lisans problemleri var. Başta FM 2021 Japonya ve Almanya lisans sorunundan oldukça etkileniyor. Football Manager oyunlarında milli takım yönetmeyi sevenlerdenseniz bu özellik epey işinize yarayacaktır. Oyun zevkinizi arttıracaktır. FM oyunlarında milli takım yöneten pek fazla kimse yok biliyorum. Ancak milli takıma yükselen oyuncularınızı takip etmek isteyebilirsiniz. İşte onun için milli takım lisans özelliğine de vurgu yapmak istedim. FM 2021 takım yaması da bu pakete dahil. Her şey on numara.

FM 2021 Lisans Yaması İndir

Fm 2021 gerçek oyuncular dahil her şey bu paketlerde. İki adet büyük ekibin yapmış olduğu çalışma var. Şimdi buraya hangisini bırakırsam diğerine ayıp etmiş olurum. O yüzden iki lisans yamasını da buraya bırakıyorum. Arasından birini seçip indirebilirsiniz. Ne duruyorsun hemen sen de FM 21 lisans yaması indir.

İşte ilk FM 2021 full lisans yaması real names license fix. FM scout adresinde yayınlanan lisans dosyaları. Diğeri de sortitoutsi ekibi tarafından çıkarıldı. İsmi de licensing and real name fix. İki adet FM21 lisans yamasından birini seçin. FM 2021 gerçek isimler ile oyun zevkinize zevk katın.

FM 21 Lisans Yaması Kurulum

FM 2021 lisans yaması yükleme işi oldukça çetrefilli. Fark ettiyseniz iki adet indirme linki verdim. Her iki lisans yaması da aynı özelliklere sahip. Yalnızca kurulum adımları biraz birbirlerinden farklı. Onun için her iki yamanın kurulumunu da ayrı ayrı paylaşacağım ki sıkıntı olmasın.

Fmscout Lisans Yaması Kurulum

Bir üstteki görselde kurulumunuza göre yerini belirtmiş olduğumu 2111 klasörünü bulun. Onun içinde inc, onun içinde de all klasörü olacak. Buradaki fake.lnc, lic_dan_swe_fra.lnc ve nleague.lnc dosyalarını silin. Ardından bunların yerine all klasörünün içine yamadan çıkan FM21 Fix by fmscout.lnc ve FM21 Club Names by fmscout.lnc dosyalarını yapıştırın.

Buradan iki klasör geriye gelin ve edt klasörünü bulun. Onun içindeki permanent klasörüne girin. Orada fake.edt diye bir dosya olacak onu hemen silin. Sonra tekrar iki klasör yukarıya gidin ve dbc klasörünü bulun. Onun içinde de bir adet permanent klasörü var. Burada 6 adet dosyayı silmeniz gerekiyor. Bunlar zebra award.dbc, zebra turin fake staff.dbc, brazil_kits.dbc, forbidden names.dbc, licensing2.dbc ve licensing2_chn.dbc. Artık işlem tamamlanmıştır. Gerçek isimlerle oyunun tadını çıkartabilirsiniz.

Sortitoutsi Lisans Yaması Kurulum

Yukarıdaki görselde vermiş olduğum yolu takip ederek 2100 klasörünü bulun ve içerisindeki dbc, edt ve lnc klasörlerini silin. Aynı işlemi 2101 ve 2111 klasörlerinin içindeki dbc, edt ve lnc klasörleri için tekrarlayın. İndirmiş olduğunuz yama dosyalarını 2111 klasörü olmak üzere belirtilen yerlere yapıştırın.

Yine indirmiş olduğunuz yama dosyalarının içerisinde editor data isimli klasörden 9 adet yamayı kopyalayın. Bunları Belgelerim \ Sports Interactive \ Football Manager 2021 \ editor data klasörüne yapıştırın. İşlem tamamlanmıştır.


Football Manager 2021 lisans yamasının kurulumunu da böylece yapmış olduk. Artık FM 2021 oyununu orjinal oyuncular ile oynayabilirsiniz. Biz elimizden geleni yaptık. Şimdi sıra sizde. En çok hangi şeyden rahatsız olduğunuz için lisans yamasını kurduğunuzu bize yazın. Vaktiniz için teşekkürler, iyi günler.

Exit mobile version