FM 22 Hileleri

Oyunu daha keyifli hale getirmek isteyenler için FM 22 hileleri bu sayfada derlenmiştir. En etkili FM22 hile yöntemlerini inceleyin.

fm22 hileleri

FM22 hile rehberi ile tekrar karşınızdayım. Mevcut olan bütün FM 22 hileleri sayfanın altında sıralı. Buyurun bakın, aklınıza en çok yatan hile yöntemi ile takımınızı uçurun. Tabi aşağıda bahsettiğim birden fazla hile yöntemi aynı anda da kullanabilirsiniz. Seçim sizin. Ancak siz yine de hilenin dozunu fazla kaçırmayın derim. Aksi taktirde oyunun zevki de kaçabilir. Her şeyi tadında bırakmak gerek. Ha bu arada yine hile tadında bir eklenti olan FM 22 yabancı sınırı kaldırma yamasına da bir göz atabilirsiniz.

Oyunlarda hile yapmak etik midir? Eğer online bir oyun oynuyorsanız tabi ki etik değildir. Fazlasıyla yanlıştır. Ama Football Manager gibi tek kişilik bir oyun oynuyorsanız dilediğiniz kadar hile yapabilirsiniz. Bu yalnızca sizi bağlar ve bu yüzden de fazlasıyla etiktir. Asıl soru hile yapmak oyunun tadını kaçırır mı? Çok fazla abartırsanız elbette. Bir oyunda mücadeleler ve hedefler olmalı ki zevk alınabilsin. Eğer bir hile oyunu anlamsız derecede kolaylaştırıyorsa mutlaka tadını kaçıracaktır. Ancak ufak tefek hileler oyunun tadını yükseltecektir.

Neyse lafı biraz fazla uzattık sanırım. Sizi yormadan başlayalım. İşte karşınızda en iyi FM 22 hileleri:

1. Maçlardan Önce Kayıt Alma

Maç öncesi kayıt alma FM 22 hileleri arasında ilk sırada. Biliyorsunuz FM serisi dilediğiniz zaman kayıt alıp o kayda tekrar dönebildiğiniz bir oyun yapısına sahip. Bu imkanı suistimal etmek de bir o kadar cazip. Haliyle FM hileleri arasında en kolay hile maçlardan önce kayıt alma.

Peki maça başlamadan kaydımızı aldık sonra ne olacak? Maçı kazanırsak hiç bir şey olmayacak yolumuza devam edeceğiz. Çünkü gerek kalmayacak. Ancak maçı kazanamazsak hemen almış olduğumuz kayda geri dönüp maçı tekrar edebiliriz. Tabi maçı kazansak bile yıldız oyuncumuzu 6 ay sakatlığa kurban verdiğimiz durumlarda gene maç tekrarı imkanımız var.

Yani kısaca bu hile ile maç içinde yaşanan sakatlıkları ve mağlubiyetleri engelleyebiliyoruz. Hem de çok kolay bir şekilde.

2. Kulüp Dolandırıcılığı

Biraz komik bir başlık oldu ama cidden bu yöntem tam bir kulüp soygunculuğu. Bu hilenin yapı taşı ise tahmin ettiğiniz üzere yeni menajer ekleme.

İstediğimiz bir kulübün başına yeni bir menajer ekliyoruz. Mümkünse bu kulüp ligde en büyük rakibimiz olsun. Ardından yeni menajer aracılığıyla rakibimizin en güçlü oyuncularını yok pahasına satıyoruz. Üstelik yine en dandik oyuncularımızı büyük bonservis bedelleri karşılığında bu ikinci menajerimizin kulübüne satıyoruz.

Böylece başına kukla menajer atadığımız kulübü dilediğimizce dolandırmış oluyoruz. Futbol menajerlik oyunlarının en eski ve en kolay hilelerinden birini böylece bahsetmiş olduk.

3. Oyun İçi Editör Kullanmak

Editör dediğimiz program oyunun içerisindeki bütün değerleri değiştirmemize imkan tanır. Bu değerler oyuncu yeteneği, potansiyeli, yaşı, v.b. olabilir. Hatta kulüplerin finansal yapısı da buna dahil. Yalnız en baba hilelerinden başında gelen bu yöntem için bir adet editör programına ihtiyacınız var.

Oyunun kendi oyun içi editör DLC eklentisini satın alırsanız o daha kolay. Onun haricinde başka yazılımcılar tarafından yaratılmış FM editörleri de mevcut. Artık hangisini edinirseniz edinin fark etmez çünkü editör demek sınırsız hile imkanı demek.

Biraz abartı olacak ama editör programı sayesinde Messi anında Çemişgezek spor kulübüne transfer edilebilir. Yanında da Mbappe ve Neymar hediye.

4. Cheat Engine FM22

Cheat Engine denilen şey aslında bir veri düzenleme yazılımı. Pek çok oyunda kullanılabiliyor. İşlemi ise şöyle. Cheat Engine seçtiğiniz oyunun içine giriyor ve bir takım değerleri değiştirmenize imkan tanıyor. Bu değerler kulüp finansı ve oyuncu yeteneği olabilir. Aslında bunları çok daha kolay bir şekilde editör yardımı ile yapabilirsiniz. Ancak tercihinizi cheat engine programı tarafından yaparsanız da sadece saygı duyarım.

Cheat Engine kullanacaklara tavsiyem ise FM 22 cheat engine table isimli hazır şablonları indirmeleri. Bu daha önceden hazırlanmış tek tuşla çalışan hileleri içeren bir şablondur. Kullanımı kolaylaştırır.

5. Oyuncu Listelerine Göz Atma

Evet heyecanla her sene girip wonderkid listelerine bakıyoruz. Ama maalesef bu da bir nevi hile. Çünkü normalde güçlü gözlemci ekipleri ve büyük bütçelerle yıllar içerisinde bulacağımız oyuncuları bir anda öğreniyoruz. Bu da kabul etsek de etmesek de hileye giriyor.

Buyurun FM 22 oyuncu listeleri:

FM 22 WONDERKİD

FM 22 KELEPİR OYUNCULAR

SERBEST OYUNCULAR FM 22

MİNİMUM SERBEST KALMA BEDELİ FM 22

İçerisinde bir sürü nokta atışı transferleri barındıran bu listeler sayesinde hiç bir transferiniz boşa gitmeyecek. Harcadığınız her para takımınıza ve geleceğinizin bütçesine yarar sağlayacak. Bunlara bakmak gerçekten hile mi? Ne demek hem de bal gibi hile.

6. Scout Kullanma

Yukarıdaki listeleri kullanmasanız bile alternatifi var. O da scout programları. En başka geleni de elbette FM Genie Scout.

Efendim şimdi normalde 10 tane gözlemci, devasa bütçe ve uzunca bir zaman sayesinde bulunan oyuncuları bu programlar saniyesinde buluyor. Bununla da yetinmiyor oyuncuların gizli özelliklerini ifşa ediyor.

Scout sayesinde öğrenebileceğiniz gizli futbolcu özellikleri:

Her ne kadar hile olsa da ilginçtir pek çok oyuncu bu programı büyük bir hile olarak görmüyor. FM serisini scout ile oynayarak çok daha fazla keyif alan oyuncular da var. Eğer siz de hilenin dozunu fazla kaçırmadan takılmak isterseniz scout programlarını edinin.

7. En İyi Taktiği İndirme

Zaten daha çok yakın bir zamanda FM 22 en iyi taktik dosyalarını paylaştım. Oradan doğrudan edinip hazır taktik ile takımınızı uçurabilirsiniz.

Taktik indirmek niye mi hile? Normalde sezonlar boyunca oynayıp deneme yanılma yöntemi ile doğru taktiği bulmanız gerekir. Ancak siz hali hazırda denenmiş ve başarısı kanıtlanmış hazır taktiği indirerek hazıra konuyorsunuz. Oyunun motorunu çözmeden en iyi taktiğe sahip oluyorsunuz. Bu da çok büyük bir hile ancak uygun taktiği bulana kadar çok fazla zaman kaybetmek istemeyenler için güzel bir tercih.

Hatta yukarıdaki linkte paylaştığım ZaZ taktiği var ki tam bir hileli taktik. Neredeyse hiç maç kaybettirmiyor.


Evet değerli FM rehber okurları, FM 22 hileleri rehberimizi toplam yedi maddede işlemiş olduk. Buyurun en çok hoşunuza giden hileyi deneyin. İsterseniz bir kaçını birden aynı anda deneyebilirsiniz. Şimdiden keyifli oyunlar dilerim. Ben yapacağımı yaptım şimdi sıra sizde. Sizden talebim yorum atmanız, sitemizi yer imlerinize eklemeniz ve discord kanalımıza katılmanız. Ailenize hürmetler, hoşça kalın.

Exit mobile version