FM 22 Hangi Ligler Seçilmeli?

FM22 yeni kariyere başlarken açılacak en iyi ligler veritabanı. FM 22 hangi ligler seçilmeli sorusunu cevapladık.

fm22 seçilecek ligler

FM 22 hangi ligler seçilmeli? Oyunda ellinin üzerinde ülke, yüzün üzerinde de açılabilir lig var. Ancak bütün bu ligleri açmak mümkün değil. Çünkü bu kadar büyük bir veritabanı oyununuzun performansını muhakkak düşürecektir. Yalnızca bir avuç ülke ve lig seçebiliyoruz. Ben de bu konudaki kararsızlığınızı ortadan kaldırmak için sizlere FM 22 açılacak ligler sıralaması hazırladım. Dünyanın en popüler ve en önemli liglerinden hazırlamış olduğum top 10 lig sıralamasına hazır mısınız? Bilgisayarınızın işlemci gücüne göre hepsini veya çoğunu seçerek kariyerinize başlayabilirsiniz.

FM 22 TAKIM ÖNERİLERİ

Oyunda önerilen maksimum oyuncu sayısı 125.000 olarak belirlenmiş. Bunun üzerinde bir veritabanı açtığınız taktirde en iyi bilgisayara da sahip olsanız performans kaybı yaşarsınız. O yüzden FM22 veritabanı seçimi yaparken dikkatli olmakta fayda var. FM 22 güncel transfer yaması edinerek veritabanınızı güncelleyebileceğinizi de unutmayın.

Tabi çok eski bir bilgisayara sahipseniz sadece oynayacağınız ligi açın derim. Aksi taktirde aşırı yavaş bir oyunla yüzleşebilirsiniz.

Buyurun, yeni kariyerinize başlamadan önce faydalanabileceğiniz iki adet kaynak:

FM 22 YAMALAR

FM 22 OYUNCU LİSTELERİ

Hazırsanız başlayalım. FM 22 hangi ligler açılmalı sorusunun cevabı, en iyi 10 lig:

1. Türk Ligi

FM22 en iyi ligler sıralamamızın birinci sırasında Türkiye var. Her ne kadar kalitesi yerlere düşmüş olsa da ülkemizin ligini açmadan olmaz. Sonuçta yakında tanıdığımız takımların ve oyuncuların oyundaki ilerlemelerini takip etmek eğlenceli olabiliyor. Zaten kendi takımınızı yönetecekseniz Türk ligini otomatikman açıyorsunuz.

Bir Avrupa takımını yönettiğinizi düşünelim. Türkiye liginin büyük takımları borç batağına girmiş durumdalar. Borçları kapatmak için oyuncu satmak durumundalar. Onların iyi ve gelecek vaat eden oyuncularını uygun fiyata toplamak için bile bu ligi açabilirsiniz. Her halükarda açın açtırın efendim.

2. İngiliz Premier Ligi

Dünyanın en popüler ligini açmazsak olmaz. Dünya çapında en çok izlenen futbol ligi English Premier. Bu da elbette gelirlere yansıyor. Yıllık 3 milyar pound üzerinden satılan yayın hakları resmen kulüpleri zengin etti. Bu yayın haklarına en çok yaklaşabilen Serie A ise yalnızca yıllık 700 milyon pound kazanıyor. Bu zengin kulüplerin sizin oyuncularınıza güzel teklifler yapacağını hesaba katın.

FM 22 EN ZENGİN KULÜPLER

İngiliz ligi bir sürü güçlü takımla dolu. La Liga, Bundesliga, Ligue 1 ve Serie A gibi belirli başlı takımların kurduğu hegemonyalar İngiltere’de yok. Her takım ligi kazanabilir. Bu da mücadeleyi arttırarak futbol anlamında izleyenlerine görsel şölen sunuyor.

3. La Liga

La Liga kurallarında oyunculara minimum serbest kalma maddesi koyma zorunluluğu var. FM 22 serbest kalma bedelli oyuncular listeme bakabilirsiniz. İçerisi İspanyol dolu. Yani oyuna bir sürü transfer fırsatı eklemek için bile La Liga açılabilir. Üstelik Atletico Madrid, Real Madrid ve Barcelona gibi zengin kulüplerden de bir çok kallavi transfer teklifi alacağız.

Dünyanın en büyük derbisi El Clasico için bile bu lig açılır. Her ne kadar Messi ve Ronaldo sonrası eski heyecanını yitirse de kalitesi hala üst seviyelerde.

4. Bundesliga

Bundesliga bir çok Alman wonderkid oyuncusuyla dolu. Üstelik sırf Türk oyuncular için bile Bundesliga açılabilir. Çünkü biliyorsunuz Türkiye liginde yabancısı sınırı var ve bu yüzden Türk oyuncular fazlasıyla önemli. Bizim gurbetçiler de boş durmamışlar ve Almanya altyapılarında pek çok Türk oyuncu yetiştirmişler.

Almanya liginde hiç bir yabancı sınırı olmadığını biliyor muydunuz? Uyruğuna bakmaksızın sizin oyuncularınıza yüksek bedeller önerebilecek Alman takımları için mutlaka bu ligi açın. Hatta arzu ederseniz FM 22 yabancı sınırı kaldırma yamasını da kurabilirsiniz.

5. Ligue 1

Son yılların bütün FM serilerinde PSG oyuncularıma çöktü. Bu oyunda da çökeceğinden emin olabilirsiniz. Eğer büyük bonservis bedelleri karşılığında oyuncu satmak istiyorsanız mutlaka bu ligi açın. PSG gibi bir kulübün transfer hareketliliğinden faydalanmak her takımın işine gelecektir.

Fransa ligi şimdilik PSG hegemonyasında ancak Lyon, Marsilya ve Monaco gibi güçlü kulüpler de yok değil. Belki oyunun ilerleyen yıllarında PSG şampiyonluklar kaçırabilir kim bilir?

Her halükarda Messi, Mbappe ve Neymar üçlüsünü daha yakından takip etmek için bu ligi açın derim.

6. Serie A

İtalya ligi tam bir savunmacı fabrikası. Efsane stoperler ve kaleciler oyununuzun veritabanı içerisine dahil olsun istiyorsanız İtalya ligini açın derim.

Burada da aynı Fransız liginin Paris’i gibi baskıyı kurmuş bir takım var. O da fazlasıyla zengin ve başarılı olan Juventus. Ronaldo gittikten sonra biraz kan kaybettiler ama hala daha kaliteleri üst düzeyde.

Inter, Milan, Lazio ve Napoli gibi takımları da es geçmemek gerekir.

7. Eredivisie

Yine içerisinde bir sürü Türk bulunduran başka bir Avrupa ligi ile devam ediyoruz. Türkiye liginde takım seçecekseniz mutlaka Eredivisie ligi açılmalı.

FM 22 AJAX YAMASI < Bu ligi açacaksanız Ajax kulübünün eksik çalışanlarını geri getirmek için lisans yamamızı kurun.

Ayrıca Hollanda son yıllarda bir sürü yetenekli oyuncu yetiştirdi. Kolay bir lig olduğu gerçek ancak oyuncu yaş ortalaması da bir hayli düşük. Genç oyunculardan oluşmuş bir kadro kurmayı seviyorsanız Hollanda ligini oyununuza ekleyebilirsiniz.

Hollanda liginde hiç bir yabancı sınırlaması yok. Bu ligden bir takım alıp transfer sezonunu tadını çıkarttığım çok oldu. Yine dışarıdan bir takım seçtiğinizde de Hollandal takımları transfer için kapınızı çalabilirler. Çünkü oyuncu alırken uyruğuna takılmıyorlar.

8. Primeira Liga

Genç oyuncu yetiştirme fabrikalarından bir diğeri de Portekiz ligi Primeira Liga. Portekizli wonderkid oyuncuları (geleceğin Ronaldo’ları, Nani’leri için veritabanınıza Portekiz ligini dahil edin.

Benfica, Porto, Sporting ve Braga gibi güçlü kadrolara sahipler takımlarla Avrupa kupalarında karşılaşacağınızdan eminim. O maçların tadını tam çıkarabilmek için liglerini açmanızı tavsiye ediyorum. Dikkatli olun, bu kulüplerin oyuncu yaş ortalamaları epey düşük. Hızlı oyuncularına karşı çaresiz kalabilirsiniz, benden söylemesi.

9. Brezilya Serie A

Oyunun en büyük wonderkid çıkış merkezi Brezilya. Gerçek hayatta da bu pek farklı değil. Ben oyuna dahil olacak binlerce Brezilyalı yetenek için bu ligi her zaman açıyorum.

o País do Futebol – Futbolun Ülkesi

En prestijli kupa olan dünya kupasını en çok kazanan ülke Brezilya.

Halkının neredeyse tamamı futbol aşkıyla yanıp tutuşan bu ülkeye o País do Futebol, yani futbolun ülkesi adı verilmiş.

10. Arjantin Primera Ligi

Wonderkid çıkarma konusunda Arjantin, Brezilya liginden sonra 2. sırada geliyor. Oyuna bir sürü Latin Amerikalı top cambazı eklemek için Arjantin ligini açabilirsiniz.

FM 22 REGEN TARİHLERİ

Maradona, Messi, Agüero, Zanetti, Batistuta, Crespo, Tevez, di Maria ve Diego Simeone gibi tonlarac süper starın çıktığı bu ülkeyi açmadan oynamam. Şimdilik ligleri düşük kalibrede ancak bunun zamanla değişeceğini kestirmek hiç de zor değil.


Son olarak da liste dışı olarak Çin ligini öneriyorum. Çin liginde pek fazla oyuncu veya kayda değer bir çekişme yok. Ancak yaşlı ve çok maaş alan oyuncularınızı satmak istiyorsanız bu ligin zengin takımları oyuna mutlaka dahil edilmeli.

FM 22 en iyi 10 lig sıralamamızı burada sonlandırıyoruz. Umarım bu rehber, yeni açacağınız kariyerin çok daha keyifli olmasını sağlar.

Aşağıya yorum atmaktan ve discord kanalımıza katılmaktan çekinmeyin. Hadi bakalım iyi oyunlar, hoşça kalın.

Exit mobile version