FM 22 Sesli Spiker Yaması

Alt yazı okumaktan bunalan arkadaşlara özel FM 22 sesli spiker yaması çıktı.

fm22 sesli spiker

FM22 spiker konuşmaları sadece altyazı olarak gözüküyor. Oysa arka planda oyuncuları, topu, ve taraftarları duyabiliyoruz. Neden spiker sesi de olmasın ki? FM 22 sesli spiker yaması benim gibi düşünen oyuncular için çıkarılmış. Al işte Sports Interactive, sen sesli spiker getirmezsen başka oyuncular senin yerine bu işi halleder. Neyse, belki bir sonraki FM oyununda sesli orijinal spiker özelliği olur.

FM 22 3D FORMA PAKETİ   FM 22 LİSANS YAMASI

FIFA ve PES oyunlarını oynayan arkadaşlar bilirler orada mis gibi sesli spiker var. Yapay zekaya bağlı bu ses oldukça interaktif ve gerçekçi. Oyun zevkini de kat be kat arttırıyor. Neden FM serilerinde bu özellik olmasın ki? Biz niye sadece yazı ile yetinmek zorunda kalıyoruz?

FM 22 Spiker

Bu yama resmi sayfasında şimdiye kadar 9.000 defa indirilmiş olarak gözüküyor. Dosya boyutu ise ne az ne yüksek, 1GB civarında. Var konuşmalarının da dahil olduğu FM22 sesli anlatıcı yaması, oyunun son sürümü ile sorunsuz uyumlulukta çalışmakta.

İNDİRME LİNKİ < FM 22 sesli spiker yaması.

FM 22 Türkçe spiker şu an için yok. Yalnızca İngilizce spiker ses yaması var. Ama oldukça eğlenceli olduğunu söyleyeyim. İngilizce bilmeyenler için bile keyifli bir deneyim yaşatıyor. Üstelik İngilizce kulak bilgisini geliştirmek için de güzel bir fırsat.

FM 22 Çim Yaması     FM 22 TEMA

Hali hazırda FM22 Türkçe dil desteği ile birlikte gelen bir oyun. Bu neredeyse son on yıldır böyle. Şimdi artık sesli spikere de sahibiz. Sesli spikerin Türkçe versiyonu da elbet bir gün çıkacak. Artık bu sene mi olur gelecek sene mi olur orasını bilemem. Ama ben Türk FM tutkunlarına güveniyorum. Sonunda bir kişi tabiri caizse bu yamayı çıkarıp masaya vuracak.

FM22 Sesli Spiker Yama Kurulumu

Bu yamanın kurulumu diğerlerinden biraz farklı. Genelde ek paketleri belgelerimin içerisindeki FM klasörüne atıyorduk. Bu sefer doğrudan oyunun kurulu olduğu yerin içindeki data klasörüne atmamız gerekiyor. FM 22 sesli spiker yamasının kurulumu birazcık daha farklı ama gene de kolay.

Oyunu eğer steam üzerinden aldıysanız yamayı atacağınız yer:

\ Program Files (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ Football Manager 2022 \ data

Veyahut artık oyun nereye kuruluysa. Başka bir platform üzerinden oyunu satın aldıysanız FM ana dosyalarının kurulu olduğu yeri bulmalısınız. Bunun için oyunun çalıştığı exe dosyasını takip edebilirsiniz.

İlgili yerdeki data klasörünün içerisine yamayı yapıştırmanız yeterli olacaktır. Tabi bu sesli spiker yamasından sıkılma ihtimalinizi de göz ardı etmeyin. Sıkıldığınız zaman geri dönebilmek için simatch.fmf ve simatchviewer-pc.fmf dosyalarınızı yedeklemenizi öneririm. Bu sayede kolaylıkla oyunu eski haline getirebilirsiniz.


Hadi bakalım, artık oyunun tadını çıkarmanın vakti geldi. Sesli spiker eklentisi maçlarınızı farklı bir boyuta taşıyacak bundan emin olabilirsiniz. Takımınız gol attığı vakit spiker ile birlikte siz de oturduğunuz yerde coşacaksınız. Spiker gerçekten maç keyfini inanılmaz etkiliyormuş. Yamayı kullandıktan sonra sizin de bu düşünceye katılacağınızı düşünüyorum.

Lütfen duygu ve düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşın. Ayrıca discord kanalımıza da davetlisiniz. Bir başka FM paylaşımında görüşmek üzere, şimdilik hoşça kalın.

Exit mobile version