Fm 20 Ofansif Orta Saha Rolü

fm 20 ofansif orta saha

Fm 20 ofansif orta saha rolü üzerine hazırlamış olduğumuz incelemeye hoş geldiniz. Rolün görev tanımını, uyumlu oyun tercihlerini, en yetenekli oyuncularını ve wonderkidlerini paylaştığımız bu yazının hepinize faydalı olması dileğiyle.

Diğer Fm 20 ofansif orta saha mevkii rolleri:

İşte Fm 20 ofansif orta saha rolü:

Ofansif orta saha oyuncusu normal bir orta saha oyuncusundan daha ileride görev alır, bu nedenle de bir orta sahanın merkezinde oynayan bir oyuncu kadar boş koşu alanı bulamaz. Çok iyi teknik gerektiren bu rolü alan oyuncunun amacı hem kendisi için hem de takım arkadaşlarına pozisyon yaratmaktır. Rakip savunma oyuncularına hamle yapma şansı bırakmadan becermesi için bu rolü alan oyuncunun yeterli zihinsel özelliklere de sahip olması gerekir.

Destek görevi verilen ofansif orta saha, ceza sahasına girmek yerine, mevkiinden öteye gitmemeye çalışır. Hücum görevi ile ofansif orta saha, forvetlerine şans yaratmanın yanında atakları tamamlayıcı olarak ceza alanı içinde bulunur.

Attacking midfielder da denilen ofansif orta saha oyuncusu, bütün hücum organizasyonlarının göbeğinde bulunan Alex gibi bir oyuncu olmalıdır. Bu oyuncunun bitiriciliği yüksek olmalı, uzaktan şut çekebilmeli, çalım atıp adam geçebilmeli ve öldürücü ara paslar gönderebilmeli. Fizik anlamında yalnızca çeviklik gerektiren bu rol, zihinsel ve teknik anlamda oldukça fazla özellik gerektiriyor. En çokta bitiricilik, pas, vizyon, teknik ve karar alma.

 • Mümkün oldukça hücuma çıkar.
 • Rakip ceza sahasına girer.
 • Verkaç yapar.
 • Ofsayt taktiğine yakalanmamaya çalışır.
 • Bireysel yeteneğini kullanır. (Özel yeteneği yüksek ise.)

Ofansif Orta Saha Önerileri Fm 20

Ofansif orta saha mevkiinin ofansif orta saha rolünde en etkili oyuncuları sıraladığımız listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. Onun bir altında da bu rolde geleceğin yıldızı olması muhtemel wonderkid oyuncular bulunuyor. Başarılı transferler dilerim.

Fm 20 En Yetenekli Ofansif Orta Sahalar

 1. Philippe Coutinho: Oyunun ve büyük ihtimalle dünyanın en iyi ofansif orta saha oyuncusu bu yıl Philippe Coutinho gibi gözüküyor. Her iki ayağını birden kullanabilen profesyonel kişilikli Brezilyalı hem teknik hem de zihinsel anlamda en üst düzeyde. Üstüne üstlük aşırı çevik. Toplara plase vurmayı seven Coutinho, yan rol olarak sol açıkta da oynayabilen bir oyuncu.
 2. Isco: Real Madrid kulübünün yıldız oyuncusu Isco, yetenek puanı bakımından oyunun en iyi ikinci ofansif orta sahası. Azimli kişiliğini, üstün tekniği ve top klas zihinsel özellikleri ile harmanlayan Isco tam beş adet de oyun karakteristiğine sahip.
 3. Bruno Fernandes: 24 yaşındaki Portekizli oyuncu Bruno Fernandes, Manchester United orta sahasının yıldızı konumunda. Mezzala ve ofansif orta saha olarak görev alabilen Fernandes, çalışkan kişiliği ve oyun karakteristikleri ile göz dolduruyor.
 4. Hakim Ziyech: Ajax ile gösterdiği müthiş performanstan sonra Chelsea kulübüne transfer atan Hakim Ziyech de listenin 4. sırasında yerini aldı. Sol ayaklı Hakim Ziyech oldukça profesyonel bir kişiliğe sahip. Sahip olduğu pozitif oyun tercihleri ise tamı tamına beş adet.
 5. Christian Eriksen: Her iki ayağını kullanmasıyla, örnek teşkil eden kişiliğiyle ve üst düzey yetenekleriyle Christian Erkisen, en iyi 4. ofansif orta saha oyuncusu oluyor.
 6. James Rodriguez: Geçtiğimiz transfer sezonunda adı Galatasaray ile geçen Real Madrid oyuncusu Jame Rodriguez ile bu listeyi kapatıyoruz. Sol ayaklı oyun kurucu James, fiziksel anlamda zayıf olsa da oyunun en teknik oyuncularından biri.

Fm 20 Wonderkid Ofansif Orta Sahalar

 1. Joao Felix: Çok yönlü Joao Felix, oyunun hem en iyi ofansif oyun kurucu hem de en iyi ofansif orta saha wonderkid oyuncusu. Her iki ayağını birden kullanabilen geleceğin yıldızı şimdiden Avrupa kulüplerinin sayılı yıldız oyuncularından.
 2. Lucas Paqueta: Brezilyalı Milan topçusu Lucas Paqueta da geleceğin yıldız ofansif orta sahalarından. Sol ayaklı ve çalışkan kişilikli olan Lucas, yetenekleri ve oyun karakteristikleri ile göz dolduruyor.
 3. Nikola Vlasic: CSKA Moskova kulübünün Hırvat golcüsü Nikola Vlasic de ofansif orta saha rolünün parlak oyuncularından. Azimli kişiliğe sahip olan Nikola, sık sık topla beraber koşu yapmayı seviyor.
 4. Alexis Mac Allister: Profesyonel sayılır kişiliğe sahip olan 20 yaşındaki Arjantinli Alexis Mac Allister ise 4. sırada yer alıyor.
 5. Jean Pyerre: 21 yaşındaki Brezilyalı Gremio oyuncusu Jean Pyerre de geleceği parlak ofansif orta saha oyuncularından yalnızca biri.
 6. Domingos Quina: Geleceği parlak ofansif orta sahalar listesi 19 yaşındaki Portekizli Domingos Quina ile sonlanıyor. Watford oyuncusu Domingos Quina profilinde görülen oyun karakteristikleri ise şu şekilde: Kaleyi uzaktan yoklar, verkaç yapar ve baskı altındayken rakiplerinden sıyrılmaya çalışır.
Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir