Fm 2020 Çim Yaması

çim yaması

Fm 2020 çim yaması nedir, ne yapar, nereden indirilir, özellikleri nelerdir ve nasıl kurulur? Bu ve benzeri sorularının cevaplarını detaylı bir şekilde Fm 2020 çim yaması başlığı altında yanıtlamaya çalışacağız. Üç boyutlu canlı maç keyfinizi bir kaç segment yukarıya taşıyacağına inandığım bu çim yamasını oyuna eklememek için hiç bir sebep bulamıyorum. Sıkı takipçilerimizin hatırlayacağı gibi üç boyutlu canlı maç keyfini çıkartan iki yama daha paylaşmıştım. Bunlar maç içi topları değiştiren top yaması ve yine maç içi taraftarları güncelleyen taraftar yaması idi. Şimdi de bu yamaların yanın canlı maç görüntüsünü güncelleyen çim yaması ekleyerek bir nevi voltran oluşturmuş olacağız. Güncel olarak yayınlanan ve Fm oyuncularının gönlünü kazanan iki adet zemin yaması bulunmakta. Bunlar FM20 Realistic Pitch Textures ve Fez’s Enhanced Turf Textures Fm20. Ben de şimdi sizlere bu iki yama hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Fm 2020 Çim Yaması İndir

Fm 2020 çim yaması iki şekilde karşımıza çıkıyor demiştim. İkisi de yabancı kaynaklı sitelerden ve Fm severler tarafından epey seviliyorlar. Ben de bu yama dosyalarını buldum ve sizler için özelliklerini açıklamaya çalıştım. İki yama için ayrı ayrı yazmış olduğum incelemeleri ve indirme linklerini hemen aşağıda bulacaksınız. Linkleri emeğe saygısızlık yapmamak adına farklı bir yere yüklemedim. Ayrıca güvensizlik hissetmenizi de istemem. O sebepten ötürü direkt olarak ilk paylaşıldığı resmi site linkine sizi yönlendireceğim.

FM20 Realistic Pitch Textures

Realistic adından da anlaşılabileceği gibi bu yama daha çok gerçek hayattaki zeminlere daha yakın ve aşırı gerçekçi sahalar yaratmayı hedefliyor. Realistic pitch çim yaması 33000 görüntülenme ve 8600 indirilme sayısı ile popüler yamalar arasına adını yazdırdı. Dosya boyutu ise 15 MB gibi ufak bir rakamla ölçülüyor. Daha gerçekçi bir zemin / çim görseli istiyorsan FM20 Realistic Pitch Textures indir. Eğer karar vermiyorsan sana biraz da bu paketin özelliklerinden bahsedeyim.

  • Texture görüntüleri için gerçek zemin fotoğrafları kullanıldı.
  • Gerçekçi renk paleti seçildi.
  • Bütün texture dosyaları dikişsiz bir şekilde iz bırakmadan birleştirildi.
  • Bütün zemin ve saha görselleri düzenlendi.
  • Bütün zemin görseller birbirinin kopyası iken artık her zemin yapısı farklı bir görsele sahip.
  • Ayrıca kar ve yağmur efektleri de elden geçirildi.

Fez’s Enhanced Turf Textures FM20

Fez007 tarafından fmscout adresine yüklenen bu zemin yaması 34000 görüntülenmeye ve 11000 indirilmeye sahip. Dosya boyutu ise küçücük ve minim minnacık 9.1 MB. En çok indirilen zemin yaması olma özelliğini taşıyan fez’s enhanced turf textures bu popülerliğini uzun yıllardır her çıkan Fm oyununa özel olarak güncellenmesinden alıyor. Eğer seçimini bu bu zemin paketinden yana yaptıysan hemen sen de Fez’s Enhanced Turf Textures indir. Benim tercihim bu zemin paketinden yana oldu. Ama takdir edersiniz ki zevkler ve renkler tartışılmaz. Hangisini beğenirseniz onu kullanın. Hatta ikisini de indirip sırayla denedikten sonra en çok beğendiğinizi de kullanabilirsiniz.

Fm 2020 Çim Yaması Kurulum

Fm 2020 çim yaması kurulum için ilk olarak yukarıda vermiş olduğum linklerin birinden seçmiş olduğunuz çim yamasını indirin. Hemen ardından indirmiş olduğunuz .rar veya .zip dosyasını sıkıştırılmış olduğu arşivin içinden çıkartmanızı isteyeceğim. Çıkartmak için Winrar gibi bir yardımcı programa ihtiyaç duyabilirsiniz. Zannediyorum herkes de bu program zaten yüklüdür. Hala winrar kullanmayan kaldıysa da artık bilemiyorum indirsin işte. Şimdi sizi ilgilendiren asıl çim yaması kurulum talimatlarına geçiyoruz. Textures isimli yama klasörünü kesin veya kopyalayın. Bu textures programını yapıştırmanız gereken yer ise hemen şurada. Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2020/ yolunun içerisine textures klasörü yapıştırıldığı vakit yama kurulumu bitmiştir. Yep yeni bir canlı maç deneyimine merhaba diyebilirsiniz. Yamanın aktif olması için oyunu kapatıp tekrar açmanız gerektiğini de hatırlatayım ne olur ne olmaz. Hepsi bu kadardı. Bana tahammül ettiğiniz için teşekkürlerimi sunarım vallahi cennetlik oldunuz. Yine görüşmek isterseniz ben hep buradayım. Hatta fmrehber adresini tarayıcınızın yer imlerine eklerseniz aşırı mutlu etmiş olursunuz. Şimdilik hoşçakalın.

Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir