Genie Scout Nedir? FM20

genie scout indir

Ön güncellememizde programın en güncel versiyonu olan Genie Scout FM 2021 adresine sizi davet ediyorum. Şimdi ana konumuza dönebiliriz. Merhabalar bu gün cevabını vermeye çalışacağımız soru genie scout nedir? Fm genie scout oyundaki takımlar ve oyuncular hakkında bütün bilgileri en ince detayına kadar bizlere sunar ve bunu %100 doğruluk payıyla gerçekleştirir. Bu bilgilerin kaynağını direkt olarak sizin oynadığınız save dosyasının içindeki veritabanı. Futbol menajerin en popüler aracı olan genie scout kullanıcılarına inanılmaz avantajlar sunuyor. Fm genie scout 20 ile istediğiniz özelliklere sahip oyuncuları anında bulabilir, oyunda gözükmeyen gizli zihinsel özelliklerini öğrenebilir, oyuncuların yetenek (CA) ve potansiyel (PA) değerlerini gözlemleyebilirsiniz. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi genie scout shortlist yani kısa liste oluşturma imkanı da sunuyor.

Eğer bütün bu özelliklerden faydalanmak istiyorsan hemen sen de fmscout resmi adresinden genie scout indir. Program çalışmak için crack veya ücret gerektirmez. Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunulmuştur ve 2009 yılından beri hizmet vermektedir. Yalnızca arayüzünün içinde üst kısımda iki tane banner reklam gözükmektedir. Eğer bu reklamları görmek istemiyorsanız reklamsız genie scout 20g kullanabilirsiniz. Bu sürümü indirebilmek için minimum €5 civarı bir bağış yapmanız gerekmekte.

Fm genie scout mac ve linux için dizayn edilmemiş olup sadece windows sistemlerde çalışabilmekte. Linux kullanıcıları şansına küssün fakat apple mac kullanıcıları için fmscout ekibi alternatif bir program yazdı. Eğer mac kullanıyorsanız macassistant rt 20 indir linkine tıklayarak alternatif bir gözlemcilik programına erişebilirsiniz. Macassistant rt için yazılımcı Thanos Siopoudis’e buradan teşekkürlerimiz iletiyoruz.

Fm Genie Scout 20

Gerçekten fm genie scout 20 faydaları saymakla bitmiyor. Save dosyanızın veritabanı içerisindeki bütün bilgilere kısıtlama olmadan erişerek oyun hakkındaki bütün bilgilere tek tıkla ulaşma imkanı sunuyor. Hemen bahsetmek istediğim en önemli özelliği ise oyuncuların CA (Yetenek puanı) ve PA (potansiyel puanı) değerlerini görüntüleyebilme. Oyuncu yetenek ve potansiyelleri her zaman 200 puan üzerinden belirleniyor. Oyun içinde en kaliteli gözlemciye sahip olsanız bile bir oyuncunun potansiyeli hakkında kesin bir bilgiye sahip olamıyorsunuz. 160 ve 200 arası bir potansiyele sahip en yetenekli wonderkidler için gözlemci ekibiniz 4 ve 5 yıldız arası rastgele bir değer verebiliyor. Yani tam olarak oyuncunun ne kadar gelişeceğine dair kesin bir yargıya varamıyoruz. Ama genie gözlemci programı sayesinde bir oyuncunun PA değerini yani tam olarak ne kadar gelişeceğini anında öğrenebiliyoruz.

Peki bir oyuncunun potansiyel değerinin kaç olduğunu öğrenmemiz yeterli mi? Tabii ki de hayır. Bir oyuncunun potansiyeline erişip erişmemesi oyuncunun karakteri ve gizli zihinsel özelliklerine bağlı. Oyun içerisinde asla göremediğimiz ve oyuncu gelişimini doğrudan etkileyen profesyonellik ve hırs gibi özellikleri geni gözlemci sayesinde anında görebiliyoruz. Bu sayede oyunun en çok gelecek vaat eden futbolcularını belirleyebilir ve gelecekte transfer etmek üzere kısa listeye ekleyebiliriz.

Genie Scout

Bütün faydaları gelecek vaat eden oyuncu bulmak üzerine sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Fm serisinde bir oyuncunun belki de en önemli olan gizli özelliği consistency yani devamlılık. Bunu da fm genie scout 20 ile görüntüleyebilirsiniz. Bir oyuncunun devamlılık özelliği maçlarda nasıl bir performans göstereceğini belirliyor. Örneğin bir oyuncunun yeteneği 170 diyelim. Devamlılığı da 20 üzerinden 3 olsun. Oyuncu 170 yeteneği ile dünya çapında olsa da devamlılığı düşük olduğu için belki de 10 maçta bir 170 yeteneğini ortaya koyabilecek. Diğer 9 maçta 120-140 arası bir performans sergileyecek. Yani yeteneği 200 olup devamlılığı düşük bir oyuncuyu seçmektense yeteneği 160-170 civarında olup devamlılığı yüksek bir oyuncu seçmek çok daha faydalı olacaktır. Özellikle yabancı sınırı sebebiyle yetenekli genç Türk wonderkidler bulmada çok işinize yarayacaktır.

Scout Programları Hile mi?

Genie scout eksi yanlarından birisi de aslında hile olması. Transfer yapmak bir kumar ve şans işi. Futbol dünyası genç yaşında gelecek vaat eden pek çok oyuncunun beklenen gelişimi gösteremediğine şahit oldu. Genie gözlemci ise hangi oyuncunun nasıl bir gelişim göstereceğini hata payı olmaksızın bizlere sunuyor. Gerçekte ve oyunda mümkün olmayan bu durumun haksız avantaj sağlayacağını çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Onu geçtim üst düzey bir gözlemci ekibiyle belkide 1 sezon boyunca çalışarak çıkarabileceğiniz kısa listeleri hemen çıkartması, Afrika’nın bağrında 5. ligde oynayan yetenekleri anında sizlere buluşturması mutlak bir hile olarak görülebilir.

Bütün bunların yanında eğer oyunu tek başınıza oynuyorsanız ve genie scout kullanarak oyundan daha fazla zevk alıyorsanız hile olup olmamasının sizin için hiç bir önemi yok. Mühim olan oyundan zevk almak. O yüzden kimin ne dediğine pek kulak asmayın. Fm deneyiminizi en eğlenceli hale çıkartmayı hedefleyen bütün kaynakları dilediğinizce kullanın. Hatta canınız isterse fmrte editör bile kurun. Canlı bir şekilde oyuncu yeteneklerini değiştirme farklı bir deneyim olacaktır.

Her şeye rağmen şunu unutmayalım. Scout v.b. programlar kullanmadan tamamen kendi bileğinizin hakkıyla oynadığınız oyundan daha fazla zevk alacağınızı düşünüyorum. Transfer hilesi, para hilesi, save-load ve scout gibi oyun içerisinde haksız avantaj sağlayan hareketler bir yerden sonra oyunda ki rekabeti düşür. Rekabetin düşmesi ise oyun zevkinin düşmesi ile paralel doğrultuda ilerliyor. Tabii ki de karar sizin. Bütün bunları değerlendirdikten sonra kendi adınıza en doğru seçimi yapacak olan sizsiniz.

Genie Scout İndir

İndirme linkini yazımızın ilk paragrafında paylaştık. Fmscout ekibine buradan teşekkürlerimizi iletelim. Genie scout Türkçe dil desteği içermiyor. Ama futbolun dili evrenseldir. Bir kaç kullanımın ardından yeterli tecrübeye erişip sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Genie scout update gerektirmez. Ama kendi kullandığınız sürümde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız update yapmak yerine paylaştığımız resmi adresinden son sürümü indirmeniz yeterli olacaktır. Yazılım tamamen ücretsiz bir şekilde sunulduğu için kullanan herkesi az da olsa yapımcılarına bağış yapmaya davet ediyorum.

Genie scout çalışmıyor hatası alıyorsanız bunun birden çok sebebi olabilir. Farklı bir kaynaktan indirdiğiniz sürüm eksik ve hatalı olabileceği gibi bilgisayarınıza zarar da verebilir. Bu sebeple yalnızca ilk paragrafta paylaştığımız resmi sitesinden indirin. Güncel sürümü büyük ihtimalle yaşadığınız problemi ortadan kaldıracaktır. Eğer sorun hala devam ediyorsa programın masaüstü kısa yoluna sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır butonuna basın. Tabi bunun içinde editör olan versiyonu scout editor programı da oldukça başarılı.

Fm 20 Scout Gözlemcilik ve Son Sözler

Fm oyunlarının en zevkli kısmı gözlemcilik. Kendi bulduğumuz oyuncuyu geliştirmenin zevki başka hiçbir yerde yok. Üst düzey bir gözlemci ekibi zaman zaman zor olabilir ama kesinlikle bu uğraşa değiyor. Aylarca gözlemci gönderip bulduğumuz oyuncular sayesinde kulübümüzün finansal yapısını düzlüğe çıkartmak gerçekten çok zevkli ama vaktimiz yok ise fm 20 genie scout gibi programlar kullanmakta bir yanlış görmüyorum.

Kapanışı yapmadan önce genie scout ile alt yapıdan çıkar çıkmaz potansiyelini öğrenebileceğiniz genç oyuncular için regen tarihleri yazımıza da bir göz atmanızı öneririm. Genie scout kullanımı hakkında genel bilgiler verdik. Fm 20 scout hakkında eklemek ve düzeltmek istediğiniz bir bölüm olursa bize yorum kısmından erişebilirsiniz. Son olarak bizi geni scout gibi bir harikayla buluşturan yapımcısı Eugene Tarabanovsky büyük bir teşekkürü hak ediyor.

Sayfayı Tweetlemek için:

2 thoughts on “Genie Scout Nedir? FM20

  1. Programın tek sıkıntısı: Oyuncuların satış bedellerini aşırı yanlış gösteriyor.Oyuncunun değeri 6 m€ satış 15m€ olarak gözüküyor programda, tamam diyorum oyuna teklifi yapıyorum kulüp 100m€ istiyor?.

    Madem çalışmıyor bu özelliği kaldırsınlar bence.Ben yanlış bir şey yapıyorsam lütfen yazın.Teşekkürler

    1. Kesinlikle haklısınız. Ben de kaç kere aha ucuza satılan oyuncu buldum dedim sizin gibi. Ama oyunda öyle olmadı. Astronomik rakamlar talep ettiler.
      Geçen senelerdeki genie scout sürümlerinde de bu sorun vardı. Kronik bir hata maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir