Fm 2020 Transfer Yaması

transfer yaması

Hepinizin bildiği üzere futbol menajer’da yeni bir kariyere başlarken açılacak ligler ve tarih seçeriz. Bu seçimlerimizin sonunda oyun elindeki veriler dahilinde bizim için bir veritabanı oluşturur. Bu oluşan veritabanı doğruluğunu en son FM güncellemesinden alır. Malumunuz FM güncellemeleri belirli periyotlar arasında çıkar ve bütün güncellemeler de transferler ile ilgili olmayabilir. Neyse ki çeşitli FM grupları ve futbol severler transfermarkt verilerini günlük olarak takip ederek bizler için güncel transfer veritabanları yayınlıyorlar. Fm 2020 transfer yaması dediğimiz şey en son transferlerin oyuna eklendiği bir ek paket olma özelliğini taşır. Bu ek paketi yükleyerek yeni kariyerinize son transferlerin gerçekleşmiş halleriyle başlayabilirsiniz. Fm 2020 transfer güncellemesi, ara transfer yaması, yaz ve kış transfer yaması konularında yoğun bir talep olduğunu gözlemliyorum. Sonuç olarak güncel bir veritabanı ile oynamak isteyen arkadaşlar için Fm 2020 Transfer Yaması konusunun yararlı bir yazı olacağına kanaat getirdim.

Fm 2020 Transfer Yaması İndir

Fm 2020 güncel transfer yaması indirmek isteyenler için genel hatlarıyla üç ana paket öneriliyor. Üç paketin de artılarını, eksilerini ve özelliklerini mümkün olduğunca detaylı bir şekilde sizlerle paylaştım. Ayrıca altını çizmek isterim ki bu paketlerin hepsi Türkiye ligi transfer yaması özelliğini de içinde bulunduruyor. Bütün ligler ve Türkiye ligi transfer güncellemesi için aşağıda belirtmiş olduğumuz üç paketten birini indirebilirsiniz. İndirmeniz gereken bir başka fm 2020 dosyasının ise fm 2020 forma paketi olduğunu hatırlatmak isterim. Bu paylaşmış olduğum makalenin zaman içinde güncelliğini yitirmemesi için indirme linklerini direkt olarak paylaşımı yapan grupların sayfalarına yönlendirdim. Böylece en güncel transfer yamalarını kaynağından indirebileceksiniz.

Football Manager Data Update – Sortitoutsi

Son güncellemesi 17 nisan tarihinde almış olan Football Manager Data Update belki de piyasadaki en kapsamlı ve en güncel transfer yaması olma sıfatını taşıyor. Sortitoutsi katkılarıyla sunulan bu paketin 4000 civarı destekçisi ve 2 milyon 200 bin indirilmesi var. Transfermarkt canlı verilerine göre düzenlenen bu paketin indirme linkini de buraya eklemiş olalım. Football Manager Data Update indir. İndirme linkini paylaştığımıza göre artık transfer güncellemesi paketinin özelliklerinden bahsedebiliriz.

 • En güncel oyuncu transferleri.
 • En güncen oyuncu kiralamaları.
 • Yenilenmiş oyuncu sözleşmeleri.
 • Düzenlenmiş sözleşme sonlanma tarihleri.
 • Kaptanlık değişimleri.
 • Emekli olan personel ve oyuncuların düzenlenmesi.
 • Menajer, antrenör, gözlemci v.b. bütün personel hareketlerinin güncellenmesi.
 • Kovulan menajerler güncellemesi.

Fm 2020 Transfer Data Update Pack – pr0

Yayınlanma tarihi olan 1 Nisan tarihine kadar gerçekleşmiş bütün transferlerin mevcut olduğu bir transfer yaması. Bu transfer güncellenmesi 35.000 civarında değişimi ve eklentiyi bünyesinde barındırıyor. En güncel transferlerin yanı sıra paketin içinde bulunan diğer özelliklerden de biraz bahsedelim.

 • Gerçek hayatta olup da oyuna eklenmemiş olan teknik ekip personelleri ve oyuncular. (Çoğunlukla genç altyapı oyuncuları)
 • Gerçek hayattaki oyuncu menajerleri.
 • Gelecek vaat eden genç oyunculardan yeni wonderkid eklemeleri.
 • Favori personel düzenlemeleri.
 • Düzeltilmiş ikinci uyruklar, stadyumlar, rekabetler ve daha fazlası bu paket içinde sunuluyor.

Paketi hazırlayıp paylaşan pr0 grubunun resmi sitesi yoluyla paketi indirebilirsiniz. Şu ana kadar resmi sitesinden 15.000 ve paylaştığı fmscout sitesinden de 75.000 defa indirilen bu transfer yamasını gönül rahatlığıyla indirip kurabilirsiniz. İçinde herhangi bir zararlı yazılım bulunmadığı tarafımca kontrol edilmiştir. Kurulum talimatları da indirdiğiniz dosyanın içinde mevcut. Bu paketin aktif olabilmesi için yeni bir kariyer açmanız gerektiğini hatırlatmama gerek yok sanırım.

FMI Update 2020 – Fminside

3. ve son transfer güncellemesi paylaşımımız ise FMI Update 2020 20.4.0 oluyor. Son güncellemesini 8 mart tarihinde alan bu transfer paketinin direkt olarak resmi sayfasından indirme linkini paylaşalım. FMI Update 2020 20.4.0 indir.

FMI update özelliklerinden bir kaçı şunlar:

 • Son transferler.
 • Eksik oyuncu, personel ve menajerlerin eklenmesi.
 • Menajer özelliklerinde değişim.
 • Yeni wonderkidler.
 • Kaptanlık ve ikinci kaptanlık değişimleri.
 • Kontrat ve sözleşme yenilemeleri.
 • Gerçek kupa ve lig isimleri.
 • Pa, Ca güncellemeleri.
 • Güncel kulüp ve forma renkleri.
 • Düzeltilmiş kupa isimleri ve daha fazlası transfer güncellemesi FMI Update 2020 farkıyla.

Fm 2020 Transfer Yaması Kurulumu

Transfer yaması nereye atılır diye soruyor iseniz doğru adrestesiniz. Transfer güncellemesi kurulumu aynı Logo paketi kurulumu gibi basit bir yol izlemenizi gerektiriyor. Transfer yaması kurulum talimatlarına başlamadan önce Winrar programına sahip olmanız gerektiğini hatırlatırım. Yukarıda bahsettiğim bütün transfer güncellemesi paketleri rar halinde sıkıştırılmış olarak karşımıza çıkıyor. Winrar programını edindikten sonra indirmiş olduğunuz dosyayı sağ tık yoluyla klasöre çıkartınız. Çıkartmış olduğunuz dosya .fmf uzantısı ile bitiyor. Bu fmf dosyasını atmanız gereken yer ise şurası:

Belgelerim / sports interactive / football manager 2020 / editor data / seçtiğiniz paket .fmf

Bu yolu takip ettim fakat football manager 2020 klasörünün içinde editor data diye bir klasör yok diyorsanız ilgili yere bizzat kendiniz editor data klasörünü oluşturabilirsiniz. Ardından oyunu çalıştırın ve yeni bir kariyer açın. Kariyer açılımında veritabanı kısmından indirmiş olduğunuz güncelleme paketini seçin. Talimatların sonuna geldik. Transfer yaması kurulumu işte bu kadar kolay. Hatta hazır eliniz değmiş iken yüz paketi kurulumu da yaparsanız değmeyin keyfinize.

Böylece transfer yaması nasıl yapılır ve nasıl kurulur sorularını da cevaplamış olduk. Artık güncel transferler ile Football Manager kariyerinizin keyfini çıkartabilirsiniz. Unutmamanız gerek bir başka husus ise aynı anda birden fazla transfer güncellemesi kurmanın tehlikeli olduğu. Birbiriyle denenmemiş iki veya üç farklı transfer yaması büyük ihtimalle çakışma yaşayacaktır. Error, crash dump, siyah ekran, bozuk save dosyası v.b. hatalar almamak için aynı anda birden fazla transfer paketi kurulmaması şiddetle tavsiye olunur.

Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir