Fm 2020 Türk Wonderkid Listesi

fm 2020 türk genç yetenekler

Bu yazının güncel versiyonunu FM 2021 Türk wonderkid listesi sayfasında rahatça görüntüleyebilirsiniz. Türk takımlarının içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar hepimizin malumu. Bu ekonomik buhrandan çıkmanın yolu altyapıya ve gençlere önem vermekten geçiyor. Yabancı sınırına takılmadan takımınıza katabileceğiniz genç ve potansiyeli yüksek yerli oyuncuları içeren, sizler için derlediğimiz Fm 2020 Türk Wonderkid Listesi fmrehber.com farkıyla karşınızda! Ha eğer derseniz ki ben Türkiye liginde oynamıyorum. Benim yabancı sınırı gibi bir derdim yok. O zaman sizi en iyi wonderkidler başlığına alalım.

Fm 2020 Türk Wonderkid Listesi - Kaleciler

Futbolcu

Berke Özer

Ataberk Dadakdeniz

Altay Bayındır

Yaş

19

19

21

Mevki

K

K

K

Kulüp

KVC Westerlo

Bursaspor

Fenerbahçe

İkisi Fenerbahçe ve biri Bursaspor ile sözleşmesi olan wonderkid kalecileri sıraladık. Uzun yıllar kalenizi emanet edebileceğiniz bu potansiyeli yüksek Fm 20 Türk wonderkid kalecileri bir an önce transfer etmenizi tavsiye ederim. Hiç değilse kaleye yerli transfer yaparak yabancı sınırına yer açmak önemli.

Fm 2020 Türk Wonderkid Defans Oyuncuları

Merih Demiral

Ozan Kabak

Hüseyin Türkmen

Ahmet Gürleyen

Ogün Çalışkan

Tayyib Sanuç

Mert Müldür

Ravil Tagir

21

19

21

20

18

19

20

16

D (M)

D (M)

D (M)

D (M)

D (M)

D (M)

D (SğM)

D (M)

Juventus

Schalke

Trabzonspor

Mainz 05

Galatasaray

Adana D.S.

Sassuolo

Altınordu

Türk futbolunun medarı iftiharı olan Merih Demiral’ı hepiniz tanıyorsunuzdur. Onun dışında 6 tane daha Türk wonderkid defans oyuncusu bulunuyor. Fm 2020 Türk wonderkidler arasında en sevdiklerim defans oyuncuları olabilir. Hem sayıları fazla hem yetenekliler. Ayrıca hücum pozisyonlarında yabancı transferler için yer açılıyor.

Fm 2020 Türk Wonderkid Sağ Bek Oyuncuları

Muhammed Sarıkaya

Onur Takır

17

19

D (Sğ)

D (Sğ)

Başakşehir

Altınordu

Kendini genç oyuncu yetiştirmeye adamış Altınordu’dan onur takır ve Başakşehir’den Muhammed Sarıkaya sağ bek oyuncu listemizi oluşturuyor. 

Fm 2020 Türk Wonderkid Sol Bek Oyuncuları

Süleyman Luş

Faruk Genç

Rıdvan Yılmaz

18

19

18

D (Sl)

D (Sl)

D (Sl)

Galatasaray

Trabzonspor

Beşiktaş

Futbol dünyasının doldurmakta zorlandığı sol bek pozisyonunda da sağ bek pozisyonu gibi iki adet yerli wonderkid bulunuyor. Fm 2020 Türk oyuncular arasında bulunması epey zor bir mevki. Dikkatli olun Galatasaray ve Trabzonspor gibi büyük kulüpler genç yeteneklerini satmaya yanaşmayabilirler.

Fm 2020 Türk Wonderkid Listesi - Orta Sahalar

Mustafa Kapı

Kökcü Orkun

Kerem Atakan Kesgin

Berat Özdemir

Halil İbrahim Sevinç

Mehmet Özcan

Oğuz Kağan Güçtekin

Atakan Akkaynak

16

18

17

21

17

20

20

20

OS/OOS (M)

OS/OOS (M)

OS/OOS (M)

DOS/OS (M)

DOS/OS (M)

DOS/OS (M)

DOS/OS (M)

OS/OOS (M)

Galatasaray

Feyenoord

Göztepe

Gençlerbirliği

Antalyaspor

Eskişehirspor

Fenerbahçe

Willem II

En iyi wonderkid Türk orta sahalar listemizde 7 Türk oyuncu bulunuyor. Bu genç yetenekleri ileride defansif orta saha ve ofansif orta saha olarak da yetiştirebilirsiniz. Fm 2020 en iyi Türk oyuncular listesinde orta saha epey kabarık bir görüntü çiziyor.

Fm 2020 Türk Wonderkid Listesi Ofansif Orta Saha Sağ

Cengiz Ünder

Abdülkadir Ömür

Recep Gül

Yunus Akgün

Emre Mor

Elayis Tavsan

21

19

18

19

21

18

OS/OOS (SğSl)

OS/OOS (SğM)

OOS (SğSl)

OOS (SğSl)

OOS (SğSl) ST

OOS (SğSl)

AS Roma

Trabzonspor

Galatasaray

Galatasaray

Vigo

Telstar

Türk sağ kanatlar arasında bir numarayı Roma kulübünde çılgın atan Cengiz Ünder alıyor. Ardından bu sezon adından söz ettiren Abdülkadir Ömür ve iki genç Galatasaraylı oyuncu geliyor. Galatasaray sağ kanat pozisyonda iki genç yetenekli oyuncusu olmasının meyvesini ilerleyen yıllarda yiyecektir.

Fm 2020 Türk Wonderkid Listesi Ofansif Orta Saha Sol

Naci Ünüvar

Yiğit Çeltik

Özcan Yasar

16

16

17

OOS (SlM)

OOS (Sl)

OOS (Sl) ST

Ajax

Altınordu

Utrech

Ofansif Orta Saha Sol pozisyonunda iki yerli Türk oyuncu bulunsa da yaşlarının 16 olması gelişimleri için büyük avantaj. Bu aşırı genç oyuncuları bir hamur gibi yoğurarak istediğiniz şekle getirmek sizin elinizde. Fm 2020 Türk genç yetenekler arasında çok fazla ofansif orta saha sol olmadığı için yabancı tercihi yapabilirsiniz.

Fm 2020 Türk Wonderkid Listesi Ofansif Orta Saha Orta

Ferdi Kadıoğlu

Ömer Beyaz

Ferhat Cogalan

Erkan Eyibil

19

15

16

18

OS/OOS (SğM)

OS/OOS (M)

OOS (SğM)

OS/OOS (M)

Fenerbahçe

Fenerbahçe

Lille

Mainz 05

10 numara bölgesinde Fenerbahçe’nin şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Lille kulübünde forma giyen 16 yaşındaki Ferhat Cogalan’da dikkatleri üzerine çekerek wonderkid listesine giriş yaptı.

Fm 2020 Türk Wonderkid Santrfor

Fehmi Koç

Ali Akman

Ahmed Kutucu

Yusuf Barasi

Çağatay Yılmaz

Eren Güler

Güven Yalçın

Ali Yavuz Kol

Erencan Yardımcı

15

17

19

16

19

16

20

18

17

ST (M)

ST (M)

OOS (M), ST

OOS (Sl), ST

ST (M)

ST (M)

OOS (Sl), ST

OOS (SğSl), ST

ST

Antalyaspor

Bursaspor

Schalke 04

Feyenoord

Bursaspor

Bursaspor

Beşiktaş

Galatasaray

Galatasaray

Gol yollarında sıkıntı yaşıyorsanız ve yabancı sınırı sizi zorluyorsa bu Türk wonderkid santrfor listesi tam size göre. Bu sezon 8 genç Türk golcü wonderkidler listesine girerek Türk takımlarını rahatlattı.

En İyi Türk Genç Oyuncular

Türk wonderkid listesi minimum 140 potansiyele sahip genç Türk oyunculardan oluşuyor. 140 potansiyel Türkiye liginde yerli bir oyuncu için oldukça yeterli bir seviye. Ayrıca maksimum potansiyeline ulaşmış bir futbolcunun gelişimi sonlanmış değildir. Kendilerine 5-6 adet antrenman tarzları özelliği ekleyerek geliştirebilirsiniz. Fm 2020 Türk Wonderkid Listesi, kulübünüzün geleceğini rahatlıkla emanet edebileceğiniz 40 Türk genç yeteneği içerisinde barındırmaktadır. Listede büyük kulüpler için pahalı ve top class wonderkidler olduğu gibi, küçük kulüpler için de ucuz ve genç yetenekler mevcut. Bütün bunlara ek olarak milli takım 18 yaş altı takımında top koşturan genç yetenekleri de takibe almanızı tavsiye ederim. Ama artık oyunda 4-5 sene ilerledim diyorsanız size en yetenekli regen oyuncuları bulabilmeniz için genie scout programını önerebilirim.

Takımınıza kattığınız Fm 2020 Türk genç yeteneklerden maksimum verim alarak potansiyellerine ulaşabilmeleri için 3 ana kriter bulunur.

  • Forma Şansı
  • Antrenör Yıldız Kalitesi
  • Antrenman Tesis Kalitesi

Genç yeteneklerin potansiyellerine ulaşabilmeleri için forma şansı bulmaları gerekir. Bunu onları rotasyon oyuncusu kullanarak veya kiralık göndererek sağlayabilirsiniz. Kaliteli bir antrenör ekibi kurmak için Antrenör Yıldız Hesaplama sayfamıza kısaca bir göz atın. Antrenman tesis kalitesi kulüplere göre değişmekle birlikte, başarılar kazandıkça yönetimden antrenman tesislerini geliştirmelerini talep etmekten çekinmeyin. Fm 2020 wonderkids Türk hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar. Şimdi biraz da yabancı sınırına değinelim.

Fm 2020 Yabancı Sınırı

Gerçek hayatta ligimizde bulunan yabancı sınırı Fm serisini de aynı şekilde karşımıza çıkıyor. Ligimizde uygulanan yabancı sınırı şu şekilde karşımıza çıkıyor. Kulüpler 28 kişilik kadroda en fazla 14 yabancı oyuncu bulundurabilir. 21 kişilik maç kadrosuna ise en fazla 12 yabancı oyuncu eklenebilir. Gelecek senelerde yabancı sınırının daha da kısıtlayıcı olacağına dair söylentiler olsa da şu anda ortada somut bir delil veya bir değişiklik yok.
 
Fm 2020 yabancı sınırı kaldırma yaması çeşitli gruplarca emek verilerek çıkarılmış bir ek paket. Kolayca oyuna eklenebiliyor olsa da gerçekçiliği ve oyun zevkini sıfırladığı için ben pek tavsiye etmiyorum. Ayrıca gene editör kullanarak lig kuralları değiştirebilir ama asla tasvip etmiyorum. Bu tarz şeyler hile gibi hissettirdiği için benim oyun zevkimi kaçırıyor. Ama eğer siz böyle eklentileri kurmaktan zevk alıyorsanız kimsenin söylediklerini önemsemeden kurabilirsiniz. Mühim olan oyundan zevk almak. Umarım bu liste sizin için faydalı olmuştur. Bir başka Fm rehber yazısında görüşmek dileğiyle. Herkese iyi oyunlar.
Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir