Antrenör Yıldız Hesaplama

yıldız hesaplama

Fm 2020 için güncellenmiş Antrenör Yıldız Hesaplama motoruna hoş geldiniz. Puanını merak ettiğiniz antrenörlerin zihinsel özelliklerini aşağıdaki forma girerek kaç yıldızlık performans sergileyeceğini görebilirsiniz. Takımınıza katacağınız elit çok yıldızlı antrenörler oyuncu geliştirme mevzusunda çok yararlı olacaklardır. Fmrehber en iyi antrenörleri bulup getirmenizi sağlayacak olan antrenör yıldız hesaplama motorunu iftiharla sunar. Bu motor sayesinde takımınıza istediğiniz katkıyı sağlayamayacak antrenörlere boşuna para vermemiş olacaksınız. Zaman, para, antrenman yıldızı ve personel sayısı anlamında size çok yararlı olduğunu düşündüğüm antrenör yıldızı hesaplama motoru ile sizi baş başa bırakıyorum.

—————————————————————————————————————————————
Sizler için hazırladığımız Fm antrenör yıldız hesaplama makinesini kullanarak takımınıza 5 yıldızlı antrenörler bulabilir ve antrenman seviyenizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Küçük takımlara 5 yıldız antrenör getirmek pek mümkün olmasa da takımınıza getirebileceğiniz en yüksek yıldızlı antrenörleri belirlemede Fm antrenör yıldız hesaplama motorumuz size faydalı olacaktır. Ayrıca kısıtlı finansal imkanlarınızı gereksiz personele dökmemiş olacaksınız.

Tek yapmanız gereken gözünüze kestirdiğiniz antrenörün yeteneklerini yukarıdaki ilgili alanlara doldurmak. Antrenman yıldız hesaplama motorumuz girilen verileri hesaplayarak bu özelliklere sahip bir antrenörün kaç yıldızlık performans sergileyeceğini sizlere sunacaktır. Bütün bunların yanı sıra takımınıza kattığınız antrenör yaş olarak genç ise ileride gelişim de gösterebilir. Böylece ilk sezon 3 yıldızlık antrenman yaptıran bir antrenör gelecek sezon 3.5 yıldıza yükselebilir. Eğer bir antrenör beklediğiniz gelişimi gösteremedi ise yerine yıldızı daha yüksek bir antrenör alıp eski hocanızın sözleşmesini iptal etmek de bir seçenek. Ayrıca asistan menajer rolündeki personelin de antrenmanları yönetebileceğini hatırlatmak isterim. Yıldız hesaplama sistemine dönecek olursa antrenör sorumluluklarının tam olarak 10 ayrı panele ayrıldığını biliyoruz. Bunlar sırasıyla;

 • Kalecilik – Şut Karşılama
 • Kalecilik – Elle Kontrol
 • Savunma – Taktik
 • Savunma – Teknik
 • Hücum – Taktik
 • Hücum – Teknik
 • Topla Oynama – Taktik
 • Topla Oynama – Teknik
 • Kondisyon Antrenörlüğü – Kuvvet
 • Kondisyon Antrenörlüğü – Sürat & Çabukluk

ve

 • Antrenör iş yükü hafif
 • Antrenör iş yükü ortalama
 • Antrenör iş yükü ağır

Yıldız Sistemi, Antrenman ve Antrenör Kalitesi

Akılda tutulması gereken bir başka husus ise zorunda kalınmadıkça bir antrenöre birden fazla görev verilmemesi gerekliliğidir. Örneğin sadece Kondisyon Antrenörlüğü Kuvvet veya Kondisyon Antrenörlüğü Sürat Çabukluk görevini aldığı zaman 5 yıldızlık performans sergileyen bir antrenöre iki görevi birden aynı anda verdiğimiz zaman iki görevi olduğu için 4 yıldızlık bir performans sergiler.
Antrenman kalitesini belirleyen bir başka husus ise antrenör iş yükü. Bir antrenör alanında 5 yıldızlık antrenman yaptırsa bile eğer antrenörün iş yükü ağır ise kalitede düşüşler görülür. Bu nedenle antrenör iş yükünü azaltmak adına bir göreve 2 antrenör atayabilirsiniz.
Eğer bir antrenman düzeyinde baş antrenör puanı 5 yıldız ve antrenör iş yükü hafif yazısını görüyorsanız dört dörtlük bir antrenman seviyesine sahipsiniz demektir. Bir antrenörün tercih edilen görev, en iyi antrenman kategorisi ve antrenörlük lisans derecesinin yıldızlara ve antrenman düzeyine hiç bir etkisi yoktur.

Fm Antrenör Yıldız Hesaplama

Football Manager serisinde başarıya giden yol doğru taktik, kaliteli futbolcular ve doğru teknik ekip birlikteliğinden geçer. Doğru antrenörler futbolcuların saha içi performans ve gelişimlerinde kilit görev üstlenerek futbolcunun maksimum potansiyeline ulaşmasını sağlar. İşte bu sebeple football manager oynarken antrenör seçimi hayati önem taşır. Bu sonuçtan yola çıkarak hazırladığımız Fm antrenör yıldız hesaplama motorunu fmrehber ekibi sizlere gururla sunar. Eğer derseniz ki ben niyeti bozdum 5 yıldızlı antrenörü öyle veya böyle takımıma katacağım. O zaman buyurun Fm20 oyun içi editör programı ile Fm antrenör özellikleri tek tuşla ayarlanabilir. Evet biraz hileye giriyor ama sonuçta bu bir tercih meselesi. Oyun içi editör programının mac bilgisayarlar için mevcut olan bir başka alternatifi de macassistant programı.

Fm antrenör yıldız hesaplama rehberinin sonuna geldik. Takıma katacağınız elit antrenörlerle birlikte yetiştirebileceğiniz en iyi Türk genç yetenekler de sizin için listelendi. Vaktiniz olursa bir ara göz atarsınız. Artık kapanış vakti geldi çattı. Büyük emek harcayarak hazırladığımız bu rehber umarız sizlere faydalı olmuştur. Eklenmesini istediğiniz konu ve benzer çalışmalar için istek ve taleplerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı paylaşmaktan çekinmeyin. Fmrehber.com kariyerinizde başarılar diler!

Sayfayı Tweetlemek için: