Fm 2020 Crash Dump Hatası ve Çözümü

fm 2020 crash dump

Football Manager 2020 19 kasım 2019 tarihinde piyasalara sürüldü. İlk haftasında 500.000 kopyanın üzerine satış gerçekleştirerek eski satış rekorlarını geride bıraktı. Oynanabilir 53 ülke ve tamı tamına 118 lig sunan football manager bazı oyuncularını hatalar ve crash dump sorunları ile hayal kırıklığına uğrattı. Fm 2020 crash dump hatası her ne kadar can sıkıcı olsa da çözülmeyecek bir sorun değil. Eğer bypass crack gibi illegal yollar kullanıyorsanız orası başka. O zaman hata yaşamamak için lütfen legal kopya edinin.

Fm 2020 oyuncularının sıkça karşılaştığı iki hata şunlar.

Uygulama hatası: Ciddi bir hata oluştu ve uygulama şu an kapatılacak. Hata dosyası şurada oluşturuldu:

C:\Kullanıcılar\adınız\OneDrive\Belgeler\Spor Interactive\Football Manager 2020\Fm 2020 v20.2.3.1330207(2019.12.30 22.30.10).dmp

Bunun için üzgünüz ve teknik destek için lütfen http://community.sigames.com/faq‘a başvurunuz.

FM20 ciddi bir hata ile karşılaştı.

Maalesef FM20 ciddi bir hata yüzünden kapanmak zorunda kaldı. Grafik kartınızın sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol eder misiniz? Bu sorun için forumdan teknik yardım almak istiyorsanız “evet” e tıklayın. Hata tanımı: DXGI_ERROR_DEVICE_RESET

FM20 Crash Dump Çözümleri

Dediğimiz gibi crash dump çözülmeyecek bir hata değil. Mühim olan hatanın sebebini doğru teşhis edebilmek. Oyunun hata vermesinin pek çok sebebi olabilir. Birini veya birkaçını denedikten sonra fm20 crash dump hatasını çözebileceğiniz yöntemleri fmrehber okurları için listeledik.

Ekran Kartını Güncelleme

Sadece football manager değil herhangi bir oyunda problem yaşıyorsanız çözüm için uygulamanız gereken ilk adım ekran kartınızın güncelliğini kontrol etmek olmalı. Ekran kartı güncellemeleri tamamen oyunlardaki sorunları çözmeye ve optimize etmeye yöneliktir. Ekran kartınızı güncelleyip en son sürümünü yüklediğinize emin olduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık football manager 2020 oynamaya hazırsınız. Eğer ekran kartınız zaten en güncel sürümündeyse veya update etmenize rağmen hala hata almaya devam ediyorsanız sorunu çözebilmek için aşağıdaki adımları deneyin.

Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulama

Ekran kartı sürücünüz güncel ise ve oyun hata veriyorsa bunun sebebi oyun dosyalarının eksik veya hasarlı durumda olması olabilir. Hasarlı ve eksik oyun dosyalarını düzeltmek oldukça basit. Tek yapmanız gereken steam kütüphanenizde sorunlu oyuna (bizim için football manager 2020) sağ tıklamak, özellikler seçeneğini seçmek ve oradan yerel dosyalar sekmesine gelip oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna basmak. Steam otomatik olarak oyun dosyalarını gözden geçirecek. Eksik ve hatalı dosyaları silerek doğrularını yeniden indirecek. Bu işlem genelde bir kaç dakikadan fazla sürmez. Eğer dosyaları doğrula dediğiniz zaman tüm dosyalar eksiksiz doğru cevabı alıyorsanız veya dosyaları düzeltmenize rağmen hata almaya devam ediyorsanız diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

Ek Paketleri Silmek – Fm 2020 Crash Dump

Oyuna steam workshop üzerinden yüklediğiniz mod, ek paket, yüz paketi, logo paketi ve forma paketi gibi ekstra dosyalar da oyunun hata vermesine yol açıyor olabilirler. Bütün bunları sildikten sonra tekrar oyunu kontrol edin. Eğer hala daha fm20 crash dump hatası veriyor ise aşağıdaki diğer çözümlere geçin.

DirectX ve .Net Framework Güncelleme – Fm 2020 Crash Dump

Football Manager 2020 crash dump hatalarının bir diğer sebebi de DirectX ve .Net Framework gibi oyunun çalışmasında kritik görev alan ek yazılımlardır. En son directX ve .net framework sürümünü yüklemek bütün oyunlardaki performansı arttıracak ve hataları giderecektir.

Antivirüs Programlarını ve Windows Defender’ı Kapatmak

Çeşitli antivirüs programları ve windows defender oyununuzu etkiliyor olabilir. Windows Defender’a ve virüs koruma programınıza  football manager 2020 oyununu güvenilir program olarak ekleyin. Veya direkt olarak windows defender ve virüs programınızı kapatın. Eğer oyununuzu bunlar etkiliyor ise kapattıktan sonra oyununuz sorunsuz çalışacaktır. Eğer bu ve yukarıdaki bütün yöntemleri denemenize rağmen hala daha oyununuz hata veriyor ise son çare olarak oyunu silip baştan yüklemek kalıyor.

Oyunu Yeniden Yükleme – Fm 2020 Crash Dump

Yukarıdaki çözümlerin yetmediği yerde her ne kadar haz etmesem de son çare olarak akla oyunu silip yeniden yüklemek geliyor. Oyuna steam kütüphanenizden tıklayarak oyunu kaldırın. Daha sonra sıfırdan yeniden yükleyin. Umarım son çare olarak oyunu silip yüklemek sorununuzu çözer. Yukarıdaki bütün çözümleri denedim ama hala daha fm 2020 crash dump hatası veriyor diyorsanız bilgisayarınız fm 2020 için yetersiz kalıyor olabilir lütfen fm 2020 sistem gereksinimleri sayfasından sisteminizin yeterli olup olmadığını kontrol edin.

Piyasadaki bütün çözüm yöntemlerini sizler için topladım ve derledim. Umarım sorununuz çözülmüştür. Fmrehber ekibi olarak bütün menajerlere kariyerinde başarılar ve iyi oyunlar dileriz. Ayrıca unutmayın ki yorumlarınız bizim için fazlasıyla değerlidir.

Tweetlemek için:

One thought on “Fm 2020 Crash Dump Hatası ve Çözümü

  1. sorun yukardakilerin hiçbiri ile çözülmüyor. steamden oyununbaşlatma seçeneğine –config very_low yazıp tamama basın düzeliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir