Football Manager 2020 Sistem Gereksinimleri

fm 2020 sistem gereksinimleri

Football Manager 2020 sistem gereksinimleri yazısına hoş geldiniz. Bu yazıda fm 2020 sistem gereksinimleri hakkında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Fm 2020 sürümü 19 kasım 2019 tarihinde raflarda yerini aldı. Fm tutkunlarının kimi steam üzerinden, kimi ön sipariş ile kimi de kutulu olarak football manager serisinin son oyunu olan fm 2020 versiyonunu edindi ve oynamaya başladı. Fm 2020 crack bekleyen ve çeşitli sebeplerden ötürü hala daha fm 2020 edinememiş olan futbol tutkunları için hazırladığımız football manager 2020 sistem gereksinimleri yazımıza hoş geldiniz. Oyun çok ahım şahım grafiklere sahip olmadığı için eski bilgisayarların çoğunda çalışacaktır. Ama siz yine de satın almadan önce emin olmak için fm 2020 minimum sistem gereksinimlerine bir göz atın.

Dünyanın en iyi futbol ve menajerlik simülasyonu olan fm serisinin son oyunu olan football manager 2020 ilginizi mi çekiyor? Sisteminizin serinin son oyununu kaldırıp, kaldıramayacağından emin olamıyor musunuz? Çözümü basit. Oyunu satın almadan önce bu yazının altında bulunan football manager 2020 sistem gereksinimleri bölümünde görülen minimum sistem gereksinimleri ile kendi bilgisayarınızın özelliklerini karşılaştırın. Windows ve Mac OS X için ayrı olarak belirtilmiş minimum sistem gereksinimlerinde belirtilen özelliklere veya daha üst modellerine sahip bir bilgisayarınız var ise oyun rahatlıkla çalışacaktır.İşte karşınızda fm 2020 sistem gereksinimleri.

Football Manager 2020 Sistem Gereksinimleri Windows

 • Minimum 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
 • İşletim sistemi: Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 – 64 bit.
 • İşlemci: Intel Pentium 4 (64 bit), Intel Core 2 veya AMD Athlon 64 – 2.2 GHz ve üst sürümleri.
 • Bellek (Ram): 2 GB RAM ve fazlası.
 • Ekran Kartı: Intel GMA X4500, NVIDIA GeForce 9600M GT veya AMD/ATI Mobility Radeon HD 3650 – 265MB VRAM ve üst sürümleri.
 • DirectX: Sürüm 11 ve üzeri.
 • Depolama alanı: Minimum 7 GB kullanılabilir boş alan.

Windows işletim sistemleri için yukarıda gözüken sistem özellikleri fm 2020 için gerekli olan minimum sistem gereksinimlerini gösterir. Yukarıdaki parçalara veya daha iyilerine sahip bir bilgisayarınız var ise fm 2020 oyununu rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Eğer yukarıdaki sistem gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyorsanız ve bilgisayarınız hala daha kasıyor ise aşağıda fm 2020 kasma sorunu başlığı altında ki oyunu hızlandıracak ipuçları size faydalı olacaktır.

Fm 2020 kaç gb?

Fm 2020 kaç gb sorusunun cevabını gereksinimler bölümünden görebiliriz. Cevap minimum 7 GB kullanılabilir boş alan. Tabi save dosyaları ve diğer güncellemeleri hesaba katmak gerek. Siz bilgisayarınızda en az 15-20 GB arası boş bir alan açın. Daha sonra fm 2020 kurulumunu yapın. Hiç bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Fm 2020 yazı tabanlı bir oyun olması hasebiyle disk üzerinde pek bir alan kaplamıyor. Eski diske sahip oyuncuları ve diskinde yer olmayan arkadaşları epey mutlu eden bir gelişme olduğunu söyleyebilirim.

Football Manager 2020 Sistem Gereksinimleri Mac OS X

 • Aynı windows gibi minimum 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
 • İşletim sistemi: 10.11.6, 10.12.6, 10.13.6, 10.14.6 ve 10.15 – 64 bit.
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo – 1.8 GHz ve üzeri.
 • Bellek: 2 GB RAM veya fazlası.
 • Ekran Kartı: Intel GMA X4500, NVIDIA GeForce 9600 GT, AMD/ATI Mobility Radeon HD 3650 – 256MB VRAM ve üzeri.
 • Disk boş alanı: 7 GB veya daha fazla boş alan.
 • İlave gereksinimler: MacOS 10.14 ve üzeri Metal 1 gerektirirken, macOS 10.13 ve önceki sürümleri OpenGL 2.1 gerektirir.

Eğer Mac OS X işletim sisteminiz 10.11.6 sürümünün altında ise “fm 2020 uygulamasının bu sürümünü OS X’in bu sürümüyle kullanamazsınız.” hatası alacaksınız. Football manager 2020 çalıştırmak için en azından 10.11.6 güncellemesini yapmanız gerekmekte. Güncellemeyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız apple mac OS update resmi sayfasından yararlanabilirsiniz. Ayrıca sistem gereksinimlerine denk bir bilgisayarınız yok ise veya ucu ucuna karşılıyorsanız ara sıra fm 2020 crash dump hatası verebilir hazırlıklı olun. Önerilen sistem gereksinimleri ise yukarıda saydığım sistemlerin bir kaç üst modeli dersek yanılmış olmayız. Ayrıca görüyoruz ki Football Manager serisi 2020 oyunuyla birlikte fm 2020 32 bit desteğini kesti. Fm 2020 64 bit bilgisayarlarda oynanabilecek.

Fm 2020 Kasma Sorunu

Çok gelişmiş grafiklere sahip olmasa bile bazı bilgisayarlarda fm 2020 kasma sorunu yaratabiliyor. Grafiksel bir oynanışı olmayan bu yazı tabanlı oyun neden kasar? Sebebi fm 20 sistem gereksinimleri kriterlerini ucu ucuna yakalıyor olmanız olabilir. Özellikle eski bilgisayarlarda görülen kasma sorunu çeşitli sebeplerden ötürü karşımıza çıkabilir. Ama bu problemlerin çoğu biraz üzerine düşülerek çözülebilecek nitelikte. Fm 2020 60 fps oynamak için aşağıdaki maddelere bir göz atın.

 • Çok fazla lig: Eğer rekabeti arttırmak ve daha çok oyuncuya erişmek için takımınızın bulunduğu lig dışında başka ligleri de oyuna ekliyorsanız, bilgisayarınız bu kadar ligi aynı anda çalıştırmakta zorlanabilir. O nedenle bilgisayarınız kasıyor ise oyunun başında sadece takımınızın bulunduğu ligi açın.
 • Depolama: Evet oyun çok fazla grafik istemiyor ama bu dosyaların yazılıp silinmediği anlamına gelmez. Eski ve yavaş bir disk fm 2020 kasma sorunu yaratabilir. Normal hard disklere kıyasla ssd çok daha hızlı yazma ve gönderme hızları vaat ediyor. Eğer hala bilgisayarınızda ssd yoksa satın alıp dizüstü ve masaüstü bilgisayarınıza sonradan ekleyebilirsiniz. Eğer zaten ssd ye sahipseniz football manager oyununu HDD’den SSD’ye taşıyın. Oyundaki hızlanmayı anında gözlemleyeceksiniz.
 • Arka planda çalışan programlar: Eğer oyun oynarken arka planda onlarca uygulama ve virüs programları çalışıyorsa bunlar da oyununuz yavaşlatacaktır. Özellikle eski bilgisayarlarda oyun oynarken arka planda çalışan bütün uygulamaları kapatmaya özen gösterin.
 • Yazılım güncelleme: Başta ekran kartı olmak üzere bilgisayarınızda yüklü olan donanımların sürücülerini güncellemeyi unutmuş olabilirsiniz. Özellikle ekran kartı güncellemelerinin tamamı bilgisayarın oyunlardaki performansını arttırmak üzerine yapılıyor.
 • Çok fazla grafik paketi: Eğer çeşitli kaynaklardan futbolcu yüzleri, takım logoları v.b. gibi çeşitli grafik yamaları yükledi iseniz bu da oyunu yavaşlatıyor olabilir.
 • Maç motoru: Eğer maç oynanırken kasma yaşıyor iseniz 3d maç motorunu kullanmak yerine tepeden gösteren 2d maç motoruna geçiş yaparak hem performansı arttırırsınız hem de nostalji yaşarsınız.
 • Yüklenen skin dosyaları: Fm 2020 opz elite skin gibi yamalar da oyununuzu yavaşlatabilir. Mümkünse yamasız oynayın.
 • Grafik ayarları: Grafik ayarları sekmesinden oyunun çözünürlüğünü düşürmek performansa katkıda bulunabilir.

Fm 2020 gereksinimler

Fm 2020 gereksinimler oldukça düşük. Hesap makinesinden bağlanmadığınız takdirde büyük ihtimalle oyunu oynayabileceksiniz. Tabi nasıl ve ne hızda oynayacağınızı bilgisayarınızın kalitesi belirleyecektir. Eski bir bilgisayarda illa ki performans sorunları yaşanır. Ama performans sorununu en aza indirecek yöntemleri bir üst paragrafta belirttik. Adımları dikkatli takip ederseniz muhakkak kasma sorunu azalır ve performans kazanırsınız. Kasma sorununu da atlattığımıza göre geriye tek bir şey kalıyor. Deliler gibi football manager 2020 oynamak. 🙂 Yalnız siz siz olun football manager bağımlılığı gerçeğini göz ardı etmeyin. Fmrehber ekibi kariyerinizde başarılar diler. Tekrar görüşmek üzere, iyi oyunlar.

Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir