Fm 20 On Numara

fm 20 on numara

Fm 20 on numara pozisyonu. Merhabalar sevgili Fmrehber okurları. Bu gün Fm 20 oyununda karşılaştığımız on numara rolünü inceleyeceğiz. Onun ardından da hiç hız kesmeden oyunun en yetenekli ve en potansiyelli on numara oyuncularını sıralayacağız. Diğer roller hakkında yaptığımız incelemelere de göz atmayı unutmayın. Keyifli okumalar dilerim.

Asıl mevzumuza dönecek olursak işte on numara tanımı:

On numara hem ofansif orta saha, hem de forvet mevkilerinde görev alabilir.

Bu rol ofansif oyun kurucu rolüne oldukça benzer. Ancak on numara savunmada çok daha az görev alır ve takip takım topa sahip olduğunda sürekli boş alanlara hareketlenir.

Bu nedenle takım savunma yaparken, takım arkadaşları onun yokluğunun yaratacağı sıkıntılarla da baş etmek zorundadır. Ancak savunmadan hücuma geçerken pas verilecek ilk kişi kendini rakip savunmaya unutturmuş on numara olacaktır. On numara, sadece hücum görevlerinde uygundur.

Yabancıların trequartista dediği on numara rolü yalnızca en zeki hücum oyuncularına verilebilir. On numara taktiği ise şu şekilde işler. Bütün oyuncular aldıkları pasları on numaraya gönderir. On numara oyuncusu da hücum ataklarını başlatır. Oyun kurma özellikleri üst düzey olan on numara oyuncusu ek olarak gol atma ve attırma işlerini de yerine getirir. On numara dendiği zaman akla gelen isimler bir çırpıda Alex de Souza, Alessandro del Piero ve Francesco Totti. On numara görevinin günümüzdeki durumuna ise bir alt başlıkta değiniyoruz.

Fm 20 On Numara Önerileri

Fm 20 on numara önerileri ile devam ediyoruz. Aslen on numara hem ofansif orta saha hem de santrafor pozisyonlarında üstlenebilen bir rol. Biz ise on numara oyun önerilerini karışık bir şekilde yaptık. Yani aşağıdaki isimlerden bazıları santrafor bölgesinde on numara oynayan oyuncularken diğerleri forvet arkasında on numara oynayan oyuncular.

Bu oyuncuları ayrı ayrı ayırmamamızın sebebi de oyunda ve gerçek hayatta pek fazla on numara oyuncusunun bulunmaması. Biliyorsunuz ki modern futbol artık fiziğe dayalı oyuncular ile oynanıyor. On numaranın eski değeri kalmadı. Hatta eski on numara oyuncuları modern futbola adapte olarak oyun tarzlarını değiştirdiler.

Fm 20 En iyi On Numaralar

 1. Kevin de Bruyne: Oyunda ve dünyada on numara rolünü en iyi şekilde icra edebilecek tek oyuncu şu an için Kevin de Bruyne gibi gözüküyor. 20 puanlık vizyon özelliğinden nasıl bir oyun kurucu olduğunu anlıyorsunuz zaten. Bitiriciliği, üst düzey teknik ve zihinsel özellikleri onu dünyanın en iyi oyuncularından biri yapıyor. Üstelik Kevin de Bruyne çift ayaklı bir oyuncu ve profesyonel bir kişiliğe sahip.
 2. Gabriel Jesus: 22 yaşındaki Manchester City oyuncusu Gabriel Jesus ikinci sırada yerini aldı. Genç yaşına rağmen on numara pozisyonunun gerektirdiği özelliklerin çoğuna sahip olan Jesus, elbette ilerleyen yıllarda oyununu daha da fazla geliştirecek.
 3. Luka Modric: Hırvat yıldız Luka Modric 33 yaşında. Yaşıyla birlikte fiziksel özelliklerinde biraz düşüş yaşamış. Ancak bu düşüşü yaşıyla birlikte yükselen teknik ve zihinsel özellikleriyle fazlasıyla kapatıyor. Sahip olduğu dört adet oyun karakteristiği de tecrübesinin göstergesi.
 4. Eden Hazard: Eden Hazard ,epey iyi bir fiziğe sahip olan bir oyuncu. On numara rolünü ise üstlenebilecek teknik ve zihinsel özellikleri fazlasıyla karşılıyor. 6 adet pozitif oyun karakteristiği de var ancak bir eksi yanından bahsetmek istiyorum o da kaygısız kişiliği. Yine de iki ayağını kullanabilen, fizikli bir on numara arıyorsanız kendisi doğru seçim olacaktır.
 5. Mesut Özil: Eski on numaralardan kim kaldı be dediyseniz size cevap olarak Mesut Özil diyebilirim. Fizik olarak ortalama durumda olsa da teknik ve zihinsel anlamda bir numara olan Mesut Özil, on numara rolü için biçilmiş kaftan. Onu on numaraya koyun ve arkanıza yaslanın. Gerisini Mesut halledecektir.

Fm 20 On Numara Wonderkidler

Öncelikle modern futbola pek uygun olmadığı için on numara rolü için genç oyuncular yetiştirilmediğini söyleyelim. Ancak bu başlığın altındaki gençler yetenek dağılımları ve potansiyelleri bakımından on numara olarak yetiştirilmeye en uygun adaylar.

 1. Kai Havertz: 20 yaşındaki Alman oyuncu Kai Havertz çok genç yaşta olmasına rağmen üst düzey bir yeteneğe sahip. Sol ayaklı oyuncunun mevkii, yaşı ve potansiyeli onu Fm 20 için bir numaralı on numara adayı yapıyor.
 2. Antony: Ajax ile ön sözleşme imzalamış olan Sao Paulo oyuncusu Antony, sol ayaklı bir hücum oyuncusu. Kalitesi ile fark yaratan Antony on numara olarak oynatılabilen oyunculardan.
 3. Lautaro Martinez: Inter kulübünün 21 yaşındaki golcüsü Lautaro Martinez de santrafor mevkiinde on numara rolünü üstlenebilecek oyuncular arasında.
 4. Pedri: Bu sefer 16 yaşında çok genç bir oyuncudan bahsedeceğiz. Barcelona ile sözleşmesi olan Pedri daha çok genç olduğu için on numara olarak yetiştirmeye en uygun adaylardan biri. Bu yaşında Barcelona kulübünün dikkatini çekmesini sağlayan potansiyelini de unutmayalım.
 5. Joao Felix: Joao Felix şu an sahip olduğu yeteneklerle en iyi takımlarda bile on numara görevini üstlenebilecek bir oyuncu. Daha 19 yaşında olduğu için elbette ileride daha da oyununun üstüne koyacaktır.
 6. Phil Foden: 19 yaşında olan Manchester City oyuncusu Phil Foden ile kapanışı yapalım. Profesyonel bir kişiliği olan sol ayaklı ofansif orta saha oyuncusu Phil Foden, yaşına göre çok üstün bir futbol aklına sahip. On numara rolünde ise yaşına rağmen yetenek anlamında dünyanın sayılı oyuncuları arasında.
Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir