Fm 20 Enganche Rolü

fm 20 enganche

Enganche rolü hakkında bildiğiniz bilmediğiniz her şey bu yazıda. Özellikle Fm 20 oyunu için enganche rolünün özelliklerini, oyun tercihlerini, kelime anlamını ve oyuncu listelerini paylaştığımız bu sayfaya hoş geldiniz.

Fm 20 ofansif orta saha mevkiinin diğer rolleri:

Bu gün asıl konumuz ise Fm 20 enganche rolü:

Enganche görevi verilen oyuncu, orta saha ve forveti birbirine bağlayan bir unsurdur. Takımdaki diğer oyuncular, enganche görevini takımın kalbi olarak kabul ederken, sürekli olarak oyuncunun etrafında koşu yaparlar. On numara aksine, enganche, geniş boş alanların içerisine girip dolaşmak yerine, kendini takımın odak noktası belirleyip daha durağan bir rolde gösterir. Enganche sadece destek görevinde oynayabilir.

Enganche rolünün özelliği orta sahadan topu alıp boşa kaçan hücum oyuncularına pas göndermek. Durum böyle olunca enganche rolünü üstlenecek oyuncunun en çok ihtiyaç duyduğu özellikler pas, vizyon, ilk kontrol, soğukkanlılık ve karar alma oluyor. Fiziksel anlamda denge dışında pek bir özelliğe ihtiyaç duymayan enganche oyuncuları mümkünse en az ortalama düzeyde tekniğe ve üst düzey zihinsel özelliklere sahip olmalı.

 • Topla nadiren koşar.
 • Tempoyu yönetir.
 • Oyunu duraklatır.
 • Sık sık öldürücü paslar dener.
 • Topun yönünü diğer kanada değiştirmeyi sever.

Fm 20 Enganche Önerileri

Fm 2020 oyununda takımınıza transfer etmek üzere enganche rolünde uzmanlaşmış oyuncular arıyorsanız sizin için hazırlamış olduğum listelerden yararlanabilirsiniz. İlki yetenek puanlarının toplamı bakımından en yüksek sayıya sahip oyunculardan oluşmuş en iyi engancheler listesi iken ikincisi enganche rolünde yetiştirilmiş en potansiyelli genç wonderkid oyuncularını barındırıyor.

Fm 20 En İyi Engancheler

 1. Cesc Fabregas: Oyunda enganche rolünü yemyeşil yakan en yetenekli oyuncu bu sene için Cesc Fabregas. 32 yaşındaki tecrübeli oyuncu fizik olarak bitik olsa da hala daha tekniği ve zihinsel özellikleri yerinde.
 2. Aaron Hunt: Hamburg kulübünün 32 yaşındaki sol ayaklı ofansif orta saha oyuncusu Aaron Hunt, enganche sıralamasında 2. sırada yer alıyor.
 3. Arda Turan: Türk futboluna iyisiyle kötüsüyle izini bırakmış olan Arda Turan, oyunun en iyi üçüncü has enganche oyuncusu.
 4. Rafael Crivellaro: 4. sırada ise Hindistan kulübü Chennaiyin oyuncusu Rafael var.
 5. Douglas: 5. sıraya koyduğumuz Douglas oyunun başında serbest durumda. Yani hiç bir bonservis ücreti ödemeden bu tecrübeli oyuncuyu kadronuza katabilirsiniz.

Fm 20 Wonderkid Engancheler

 1. Bernardo Sousa: Portekiz’in genç yetiştirme fabrikası Sporting CP 23 yaş altı oyuncusu sol ayaklı Bernardo Sousa, enganche olarak yetiştirilmiş en potansiyelli genç oyuncu.
 2. Lilian Egloff: Stuttgart altyapısının 16 yaşındaki Alman oyuncusu Lilian Egloff da günümüzde enganche olarak yetiştirilmiş ender topçulardan.
 3. Florian Wirtz: Çok fazla enganche oyuncusu olmadığı için listeyi 3 kişiyle kapatacağız. Bayer Leverkusen altyapısının 16 yaşındaki Alman oyuncusu Florian Wirtz de geleceğe adını yazdıracak olan engancheleden biri.
Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir