Fm 20 Gezgin Oyun Kurucu

fm 20 gezgin oyun kurucu

Bir başka orta saha rol incelemesi ile karşınızdayız. 2020 modern futbolunda aslında çok da popüler olmayan bir orta saha rolü, Fm 20 gezgin oyun kurucu için detaylı bir inceleme hazırladık. Ek olarak bu role en uygun oyun karakteristiklerini ve role en uygun oyuncuları paylaştık. Umuyoruz sizlere faydalı olabilir, keyifli okumalar.

Ana konumuza geçmeden ilginizi çekebileceğini düşündüğüm diğer Fm 20 orta saha rolleri:

İşte Fm 20 gezgin oyun kurucu hakkında genel bilgiler:

Gezgin oyun kurucu, takımın kalbidir. Bir yandan hücuma katkıda bulunurken, diğer yandan savunmaya da yardımcı olur. Takım arkadaşları için pas dağıtması onun en belirgin özelliğidir. Bu role sahip olan oyuncunun fiziği ve tekniği yüksek seviyede olmalıdır.

Defansa gelip topu aldıktan sonra bir an önce topu hücuma taşımaya çalışır. Hücumda ise ceza sahasına yakın oynayarak şut atmayı veya öldürücü ara topları atmayı dener. Gezgin oyun kurucusuna sadece destek görevi verilebilir.

Roaming playmaker da denilen gezgin oyun kurucu rolü aslında iki yönlü orta saha ile benzer özellikler gösterse de aralarında keskin bir fark var. O da adında da görülen oyun kurucu rolü. İki yönlü orta saha oyun kuruculuk yapmazken, gezgin orta saha rolü iki yönlü orta saha görevlerin ek olarak bir de oyun kuruculuk yapar. Yani gezgin oyun kurucu aslında oldukça zor bir rol. Ancak çok yetenekli oyuncular bu rolün hakkını verebilir.

 • Rakip ceza sahasına geç girer.
 • Topu almak için gerilere kadar gelir.
 • Tempoya yön verir.
 • Topun yönünü diğer tarafa çevirir.
 • Topu durdurur.
 • Sık sık öldürücü ara paslar dener.

Fm 20 Gezgin Oyun Kurucu Önerileri

Fm 20 oyununda çok da karşılaşmadığımız gezgin oyun kurucu rolünde usta olan oyuncuları bulduk ve yetenek puanlarına göre sıraladık. Elbette rolünün en iyi oyuncuları biraz yaşlı olur bu böyledir. Daha genç oyuncularla oynamayı seven okurlarımızı da unutmayarak onun bir altında potansiyeli yüksek genç gezgin oyun kurucu oyuncularını listeledik. Menajerlik kariyerinizde başarılar dileriz.

Tabii hayal kırıklığına uğramamanız açısından kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Gezgin oyun kurucu rolünde çok fazla yetenekli oyuncu maalesef yok. Bunun sebebi bu rolün modern futbolda pek de tercih edilmemesi. Ancak yine de orta ve alt seviye takımlara transfer edebileceğiniz gezgin oyun kurucuları sıralayalım istiyorum.

Fm 20 En İyi Gezgin Oyun Kurucular

 1. Osvaldo Martinez: Paraguayle Osvaldo Martinez, Fm 20 oyununda ana rolü gezgin oyun kurucu olan en yetenekli oyuncu oldu. 33 yaşındaki Puebla FC oyuncusu Osvaldo, maçın temposuna yön vermeyi ve uzun mesafeli paslar göndermeyi seviyor.
 2. Patrik Hrosovsky: Genk kulübünün 27 yaşındaki Slovak topçusu Patrik Hrosovsky ise ikinci sırada. Dengeli bir kişiliğe sahip olan tecrübeli oyuncun hiç bir oyun karakteristiği yok. Ancak teknik, zihinsel ve fiziksel özellikleri gayet yerinde.
 3. Sibusiso Vilakazi: Güney Afrika liginde top koşturan Güney Afrikalı Sibusiso dengeli bir kişiliğe sahip. 29 yaşındaki oyuncu sert şutlar çeken ve hızıyla rakibini ekarte etmeye çalışan bir yaradılışa sahip.
 4. Michal Sacek: 22 yaşındaki Sparta Praha topçusu Michal Sacek ise sondan bir önceki sırada yerini aldı.
 5. Radim Breite: Yine bir Çek oyuncu ile bu listeyi kapatacağız. Radim Breite her iki ayağını birden kullanabilen 29 yaşında bir gezgin oyun kurucu. Sadık sayılır kişiliğe sahip ve mümkün oldukça hücuma çıkmayı tercih ediyor.

Fm 20 Wonderkid Gezgin Oyun Kurucular

 1. Ousmane Diakite: Red Bull Salzburg tarafından Rheindorf Altach takımına kiralanmış olan 18 yaşındaki Malili oyuncu Ousmane Diakite oyunun en potansiyelli gezgin oyun kurucu oyuncusu.
 2. Samuel Gouet: Rheindorf Altach forması giyen bir başka oyuncu Samuel Ghouet ise bu görevin en potansiyelli ikinci oyuncusu oldu. Kamerunlu Samuel, güçlü fiziği ile ön plana çıkan Afrikalı oyunculardan.
 3. Marcus Tavernier: 21 yaşında bir İngiliz ile devam ediyoruz. Middlesbrough oyuncusu Marcus Tavernier, gezgin oyun kurucu olarak yetiştirilmiş ender yeteneklerden. Ek olarak genç oyuncu mezzala rolünü de üstlenebiliyor. Oyun karakteristikleri ise hızıyla rakibini ekarte etmeye çalışması ve sık sık topla beraber koşu yapması üzerine belirlenmiş.
 4. Jessy Deminguet: Fransa ikinci lig takımında top koşturan 21 yaşındaki Fransız oyuncu Jessy Deminguet de gezgin oyun kurucu rolünü benimseyen genç yeteneklerden. Sol ayaklı olması da artı yönlerine yazılabilir.
 5. Albie Morgan: Kapanışı ise İngiltere ikinci lig oyuncusu Albie Morgan ile yapacağız. 19 yaşındaki İngiliz gezgin oyun kurucu Albie Morgan, dengeli bir kişiliğe sahip. Oyun karakteristiği ise yok ancak yaşı genç olduğu için öğrenmeye çok zamanı var.
Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir