Fm 20 Mezzala

fm 20 mezzala

Fmrehber adresini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Mezzala rolünü incelediğimiz bu sayfada, Fm 20 için mezzala kelimesinin anlamını, en uygun oyun tercihlerini, en iyi mezzala oyuncularını ve bu rolün en potansiyelli wonderkidlerini bulabilirsiniz. İlginizi çeker diye diğer orta saha rolleri için de benzer incelemeler hazırladık. Bir ara mutlaka göz atın derim.

Ana konumuz olan mezzala ise:

Mezzala, orta sahanın merkezinde oynayan ve ikinci bölgedeki boş yerleri kullanmayı seven bir oyuncudur. Kendisi için yarı orta saha, yarı kanat oyuncusu denilebilir. Savunma yapmaya orta sahanın biraz önünde başlasa da defansif anlamda fazla sorumluluk taşımazlar.

Destek görevi verilen mezzala, klasik orta saha görevleri ile hücum bölgesine katkı sağlama arasında bir denge kurmaya çalışır. Hücum görevi verilen mezzala, çoğu zaman orta saha görevlerini takım arkadaşlarının üstlenmesini ister ve böylelikle hücum bölgesine daha fazla katkı sağlamaya çalışır.

Mezzala rolü biraz da kanat gibi oynadığı için hızlanma, denge ve dayanıklılık gibi fiziksel özelliklere ihtiyaç duyar. Yine top sürmesi gerekeceğinden dripling, teknik, çalışkanlık ve topsuz alan gibi özelliklere sahip olmalı. Son olarak da orta saha oyuncusu olduğu için pas, vizyon ve karar alma gibi top dağıtmaya yönelik özellikler olmazsa olmazdır. Bu rol defansif anlamda pek bir iş yapmadığı için yanında defansif orta saha veya iki yönlü orta saha gibi defansif yönü güçlü oyuncular oynatılarak takım dengesi sağlanmalı.

Fm 20 oyununda mezzala görevi alacak oyunculara uygun oyun tercihleri:

 • Mümkün oldukça hücuma çıkar.
 • Verkaçlar yapar.
 • Boşluklara hareketlenir.
 • Sık sık öldürücü paslar dener. (Hücum görevi.)
 • Topun yönünü diğer kanada dönüştürmeyi sever.

Fm 20 Mezzala Önerileri

Mezzala rolünde Fm 20 oyunun en iyilerini sıraladık. Yetmedi bir de mezzala rolünü üstlenen en yetenekli wonderkid oyuncularını listeledik. Umuyoruz sizlere faydalı olabiliriz. Transfer sezonunuzun çok başarılı geçmesi dileğiyle.

Fm 20 En İyi Mezzalalar

 1. Kevin de Bruyne: Dünya yıldızı Kevin de Bruyne rol itibariyle en çok mezzala oynamayı seviyor ve rolünün bir numaralı oyuncusu. İki ayağını birden kullanabilen profesyonel kişilikli Kevin, dört adet de rolü ile uyumlu oyun karakteristiğine sahip.
 2. Bruno Fernandes: Kırmızı şeytanların 24 yaşındaki çalışkan orta saha oyuncusu Bruno Fernandes ile devam ediyoruz. Teknik, zihinsel ve fiziksel olmak üzere bütün yönlerde kendini geliştirmiş Bruno da en iyi mezzala oyuncularından bir tanesi.
 3. Radja Nainggolan: Bir başka Belçikalı oyuncusu 3. sırayı kapmayı başardı. Çalışkan bir kişiliğe sahip olan Nainggolan, boş alanlara koşu yapmayı, kaleyi uzaktan yoklamayı, sert şutlar çekmeyi, sıkı markaj yapmayı ve topa kayarak hamle yapmayı seviyor.
 4. Alex Oxlade-Chamberlain: Son yıllarda dünyanın en iyi ilk 3 kulübünün arasına giren Liverpool kulübünün 25 yaşındaki İngiliz yıldız oyuncusu Alex Oxlade Chamberlerin sondan bir önceki sıraya oturmayı bildi.
 5. Alexandr Golovin: Oyunun en iyi 5 mezzalasından sonuncusu Rus bir oyuncu oldu. As Monaco kulübünün 23 yaşındaki çiçeği burnunda yıldızı Golovin, üst düzey tekniği ve zihinsel özellikleri ile ön plana çıkan bir oyuncu. Oyun karakteristikleri ise merkezden bindirme yapar, kaleyi uzaktan yoklar, maçın temposuna yön verir, pasları ayağına ister ve sık sık topla beraber koşar.

Fm 20 Wonderkid Mezzala Oyuncuları

 1. Hamed Junior Traore: 19 yaşındaki Fildişili oyuncu Hamed Junior Traore, oyunun en potansiyelli genç mezzala oyuncusu. Profesyonel kişiliği ve üst düzey yetenekleri onun gelecekte büyük bir yıldız olacağını gösteriyor.
 2. Dominik Szoboszlai: Altın jenerasyonu yakalamış olan Avusturya kulübü Red Bull Salzburg, mezzala rolünde de geleceğin yıldızı olacak bir genç oyuncuyu kadrosuna yükseltmeyi başarmış. 18 yaşındaki Macar futbolcu Dominik Szoboszlai, oldukça yüksek bir potansiyele sahip.
 3. Jude Bellingham: 16 yaşında gencecik bir çocuk 3. sırayı kapmayı başardı. Birmingham altyapı üretimi olan profesyonel kişilikli bu genç oyuncu, yaşına göre olgun oyun tarzı ve yüksel potansiyeli ile her takımda fark yaratacak cinsten.
 4. Amadou Haidara: Leipzig kulübünün 21 yaşındaki Malili oyuncusu Amadou Haidara da geleceğin yıldız mezzala oyuncularından. Tekniği biraz düşük olsa da elbette ileride gelişecektir. Zihinsel ve fiziksel özellikleri ise tartışılamaz seviyede.
 5. Manu Kone: Fransız Toulouse oyuncusu Manu Kone ile kapanışı yapıyoruz. 18 yaşında olan genç wonderkid, çalışkan bir kişiliğe ve 19 puanlık kararlılığa sahip. Mentorluk eğitimine ihtiyaç duymayan bu genç yıldız, yalnızca 7 milyon euro gibi düşük bir rakama transfer edilebilir.
Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir