Fm 2020 İnceleme

fm 2020 inceleme

Fm 2020 inceleme sayfasına hoş geldiniz. Kısa bir süre önce Fm 2020 yenilikler başlığı altında 2020 sürümünde gelen yenilikler hakkında konuşmuştur. Sonra dedik ki neden bir de genel Fm 2020 inceleme yazısı paylaşmıyoruz? Hemen ardından bu incelemeyi yazmaya başladık. İşte karşınızda merak edenler için Fm rehber farkıyla Fm 2020 incelemesi.

Football Manager 2020 tam olarak 19 kasım 2019 tarihinde piyasaya sürülmüş olan bir futbol menajerlik simülasyonudur. Her sene güncellenmiş kadroları, yenilikleri ve geliştirmeleriyle birlikte yeni versiyonu piyasaya sürülen FM oyunlarının şu an için en son sürüm FM 2020. Geliştiricisi sports interactive ve yapımcısı Sega olan football manager oyunu bütün rakiplerini değim yerindeyse piyasadan sildi. Ne Championship Manager ne de fifa manager bu piyasada FM serisine rakip olamadı. İlgilenenler için fm 2021 çıkış tarihi.

Her sene 1 milyon kopyanın üzerinde satış yapan Football Manager 2020 yılında da başarılarını hız kesmeden sürdürüyor. Fm 2020 oyununu en ucuza nereden alırım diye soruyorsanız en ucuz Fm 2020 sayfamıza göz atabilirsiniz. Bütün Fm 2020 satın alma yöntemlerini listeledik. Fiyatlar genelde oldukça değişikenlik gösteriyor. Steam üzerinden 220tl verip oyunu edinebileceğiniz gibi xbox plus üyeliğine ayda 15 lira vererek ay boyu Fm oyununa erişebilirsiniz.

Dünyanın en iyi menajerlik simülasyonunda nasıl bir kariyere başlamak istediğinize tam olarak karar veremediyseniz Fm 2020 en zengin kulüpler listesinden yararlanabilirsiniz. Bunun dışında hangi ligleri oyuna ekleyeyim nasıl bir veri tabanı oluşturayım diye soruyorsanız onun için de Fm 2020 hangi ligler seçilmeli rehberine göz atın.

Oyunun kendisinden bahsedecek olursak genel anlamda bütün panellere revizyon çekilmiş. Farklı yenilikler gelmiş ki bu konuyu ilk paragrafta irdeledik. Yine de daha farklı bir görünüm istiyorsanız Fm 2020 tema başlığından beğendiğiniz bir temayı edinebilirsiniz. Maç motoru ise 2d ve 3d olmak üzere geçen oyunlardaki gibi seçimi sizlere bırakıyor. 3 boyutlu maç izlemeyi sevenler için özel olarak hazırladığımız Fm 2020 top yaması ve Fm taraf yaması inceleme yazılarını öneririm.

Fm 2020 Lisans Sorunu

Eski serilerde sık sık karşımıza çıkan lisans problemleri bu sene de oyunda maalesef mevcut. Juventus kulübü lisans haklarını Fm yapımcılarına satmayı reddetmiş. Aynısı bütün Brezilya kulüpleri için de geçerli. Yine bir kaç adet daha lig ve kulüp lisans haklarını kullandırmayı reddetmiş ama hepsini şimdi tek tek saymaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Brezilya kulüp isimleri kısaltılmış ve Juventus kulübü Zebre olarak değiştirilmiş. Ha bir de Alman milli takımı yoktu yanlış hatırlamıyorsam.

Neyse ki bütün bu lisans sorunlarının çözümü var. Fm tutkunları oyunun çıkmasından kısa bir süre sonra Fm 2020 lisans yaması adı altında ufak bir yama dosyası ile bütün kulüplerin, liglerin ve oyuncuların isimlerini gerçek isimleriyle değiştirmiş. Sağ olsunlar yama yapımcıları sayesinde çok daha gerçekçi bir menajerlik deneyimine erişebiliyoruz. Keşke oyunun kendi içerisinde bu lisanslı isimler olsaydı ancak olmayınca olmuyor. Dünya üzerindeki her bir kulübün lisansını tek tek alıp bir oyunun içerisinde toplamak hiç de kolay değil. Her halükarda FM yapımcılarına ve ekiplerine bizi bu harika menajerlik simülasyonu ile buluşturdukları için çok ama çok teşekkür ediyoruz.

Fm 2020 Mobil İnceleme

fm 2020 mobil inceleme

Fm 2020 mobile ise ayrı bir incelemeyi hak ediyor. Oyuncular, oyun ve mantık neredeyse bire bir aynı olsa da çok ufak farklar oyunun mobil sürümünü ayrı bir oyun gibi yapmış. Peki nedir bu ufak farklar? Bilgisayardaki Fm ile mobil arasındaki farklar neler? Oyunun mobil versiyonu çok daha pratik. Oyuncuyu detaylara boğmuyor. Oyun hiç olmadığı kadar akıcı hem de arabada, metroda, toplu taşımada, işte, teneffüste ve hatta derste. Eksileri ise lig sayısının daha az olması, seslerin olmaması, üç boyutlu maç motorunun olmaması, yabancı sınırının filan hiç olmaması ve oyunun çok daha kolay olması.

Ancak bu artılar ve eksiler cebinde futbol menajerlik deneyimi yaşayanları pek etkilemiyor. Çünkü fm bağımlılığı diye bir gerçek var. Bilgisayar versiyonunun olduğu kadar olmasa da mobil versiyonunun da çok fazla sayıda seveni var. Arayüzü de bilgisayar versiyonundan çok farklı ancak kısa sürede alışılıyor. Çeşitli yamaları, taktikleri ve incelemesini çok daha detaylı bir şekilde yapmış olduğum Fm 2020 mobile özel sayfasına da bir göz atmanızı öneririm.

Fm 2020 Demo İncelemesi

Oyunun demo yani kısıtlı versiyonu steam üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde edinilebilir. Oyunu ilk defa oynayacaklara ilk önce demo versiyonunu oynamalarını öneririm.. Böylece hem oyun hakkında bir fikir edinmiş olursunuz hem de sisteminizi test edersiniz. Ancak hemen belirteyim oyunun demo versiyonunda yalnızca Almanya ve İngiltere ligleri açık. Ayrıca oyunu yalnızca yarım sezon boyunca oynayabiliyorsunuz. Yani oyun içi süreyle 6 ay.

Onun dışında pek bir eksiği yok. Eğer oyunu satın almadan önce demo versiyonunu oynamak ve fm 2020 sistem gereksinimleri hakkında bir test yapmak istiyorsan bu adresten demo halini indirebilirsin.

Artık bu noktadan sonra kapanışı yapabiliriz. Fm 2020, Fm 2020 mobile ve Fm 2020 demo hakkında hazırlamış olduğumuz inceleme yazıları umuyorum birilerine faydalı olmuştur. Fm rehber adresini ad block beyaz listeye almayı ve tarayıcınızın yer imlerine eklemeyi unutmayınız. Tekrar görüşmek dileğiyle, Fmrehber kariyerinizde başarılar diler.

Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir