Fm 2020 Gerçekçi Hava Durumu

fm 2020 gerçekçi hava durumu

Maç atmosferine hem gerçek hem de mecazi anlamıyla farklı bir yorum getiren Fm 2020 gerçekçi hava durumu yaması ile bu gün karşınıza çıkıyorum. Fm 2020 gerçekçi hava durumu olarak çevirdiğim bu yamanın ilk paylaşıldığı yerdeki asıl adı FM20 Realistic Weather 2.0 olarak geçiyor. Belki başka bir yerde denk gelmişsinizdir. Bu yama uluslararası güvenilirliği olan weatherspark ve climatestotravel sitelerindeki verileri baz alarak Fm 2020 hava durumlarını optimize ediyor. Oyundaki eski hava durumu olaylarını güncelleyip düzelttiği gibi gerçek yeni hava durumlarını da dahil ediyor. Hava durumu yamasının çim yaması ile çok uyumlu olduğunu da belirtmek istiyorum. Ayrıca siz sormadan ben söyleyeyim Türkiye hava durumu, hava sıcaklıkları ve sezonluk yağmur durumu da bu yamanın içerisinde mevcut. Sağ olsunlar Türkiye ligine de önem vermişler.

Fm 2020 gerçekçi hava durumu yamasının yaptığı iki adet güzel şey var. Birincisi her ülkenin kendine has iklim yapısını oyuna dahil ederek uluslararası maçları gerçekten de farklı ülkelerde oynadığınızı hissettiriyor olması. Örneğin Brezilya amazon iklimi gerçekte olduğu gibi bol yağmurlu ve tropik hale getirilmiş. Ve yine İngiltere’nin bol yağmurlu, Fransa’nın bol rüzgarlı iklimleri gerçek hayatta olduğu gibi oyun içerisinde güncellenmiş. Meksika ise olması gerektiği gibi kurak bir iklime kavuşturulmuş. Oynadığınız uluslararası maçlarda gerçekten de maçın farklı bir ülkede geçtiğini hissediyorsunuz. Hatta stadyum paketi ile birlikte şehir paketi yamalarını da kurarsanız gerçekten bambaşka bir gerçekçilik yaşayabilirsiniz.

Fm 2020 gerçekçi hava durumu yamasının yaptığı ikinci güzel şey ise mevcut olan iklim yapılarını daha gerçekçi olabilmeleri için optimize ediyor olması. Örneğin Rusya’nın Sibirya kışı artık gerçekten soğuk. Kar ve soğuğun maça etkisi gerçekte olması gerektiği gibi maksimum seviyede. Oyunun eski halinde Sibirya soğuğu 0 ve -7 derece arasında gidip geliyorken artık gerçek hayatta olduğu gibi -16 seviyelerinde. Meksika’ya gelecek olursak 34 derece olan sıcaklık artık 43 derecelere kadar varabiliyor.

Fm 2020 Gerçekçi Hava Durumu Yama Özellikleri

Yama özellikleri hakkında konuşacak olursak ilk önce yamanın istatistiklerinden bahsetmemiz gerekir. 31.01.2020 tarihinde yayımlanan hava durumu yaması toplam 11500 görüntülenme sayısına sahip. İndirilme sayısı ise 3500 civarında. Onun dışında 5 adet yoruma da sahip. Dosya boyutu ise yalnızca 100 kilobayt gibi küçük bir rakam. Şimdi yamanın teknik özelliklerini geçtiğimize göre genel özelliklerine sırasıyla bir göz atalım.

 1. Almanya hava durumu optimize edildi. Orta Almanya eklendi
 2. İtalya optimize edildi. İtalian Riviera bölgesi eklendi.
 3. Fransa hava durumu düzenlendi. Özel hava durumları eklendi.
 4. İspanya 7 adet iklim ile optimize edildi.
 5. Brezilya düzenlendi. Daha tropik ve daha yağmurlu bir hava verildi.
 6. Portekiz ufak düzenlemeler.
 7. Hollanda düzenlendi. Rüzgar eklendi ve yağmur azaltıldı.
 8. ABD 29 ayrı değişiklik yapıldı.
 9. Belçika düzenlendi.
 10. Meksika düzenlendi. Çöller eklendi ve sıcaklık arttırıldı.
 11. İngiltere yağmuru optimize edildi.
 12. İskoçya keza İngiltere gibi düzenlendi.
 13. Rusya Sibirya bölgelerinin soğukluğu ayarlandı.
 14. Çin ufak değişiklikler yaşadı.
 15. İsveç mevcut iklimler düzenlendi.
 16. İzlanda daha soğuk ve daha yağmurlu bir iklime kavuştu.
 17. Arjantin sıcaklık, rüzgar ve yağmur düzenlemeleri aldı.
 18. Japonya ülkesine tayfunlar eklendi.
 19. İsviçre yağmurları arttırıldı.
 20. Senegal optimize edildi.
 21. Türkiye sıcaklık dereceleri düzeltildi ve sezonluk yağmurlar eklendi.

Fm 2020 Hava Durumu Yaması Kurulum

Fm 2020 hava durumu yaması kurulum talimatlarına başlayacaksan önce indirme linkini vermemiz gerekiyor. Herhangi bir güvensizlik sorunu olmaması için direkt olarak resmi sitesinin linkini vereceğim. Fm 2020 hava durumu yaması indir. Ayrıca dosyayı alıp başka bir yere yükleyerek onun linkini vermek yamanın yapımcılarının emeğine saygısızlık olurdu. Şimdi bu link üzerinde download butonuna basarak dosyayı indirin. Arşivden çıkartarak .fmf dosyasını kopyalayın. Kopyaladığınız yama dosyasını yapıştırmanız gereken yol ise şurası: Belgelerim / Sports Interactive / Football Manager 2020 / editor data. Eğer belirli alanda editor data klasörünü bulamazsanız sağ tıklayın yeni klasör oluştur deyin. Adını editor data koyun ve yamayı içine atın. Hepsi bu kadar. Bir başka fm 2020 grafik yaması incelemesinde görüşmek üzere. Ha derseniz ki hemen görüşelim o zaman size top yaması ve fm 2020 taraftar yaması incelemelerini önereceğim. Vakit ayırdığınız için teşekkürler. Tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.

Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir