Fm 2020 Kayıtlı Oyun Yüklenemedi

fm 2020 kayıtlı oyun yüklenemedi

Fm 2020 kayıtlı oyun yüklenemedi hatası nedir? Fm 2020 kayıtlı oyun yüklenemedi hatasının çözümü var mı? Neden kayıtlı oyun yüklenemedi hatası alıyorum? Fm 2020 kayıtlı oyun açılmıyor v.b. hatalarla bu sene çok fazla oyuncu karşı karşıya kaldı. Bu ve benzeri kayıtlı oyun yükleme hataları hakkında bilmeniz gereken bütün bilgileri derledik.

Fm 2020 kayıtlı oyun yüklenemedi hatası veriyorsa bunun sebebi kayıtlı oyunun bozulmuş olmasıdır. Save dosyası bozulduysa oyun yüklenemez ve bu hatayı verir. Bir başka ihtimal de oyunun eski sürüm ve versiyonlarına ait bir kayıt dosyasını açmaya çalışıyor oluşunuz olabilir. Ama bu çok düşük bir ihtimal. Şimdi biz kayıt dosyası neden bozulur biraz bunun üzerinde duralım.

Kayıt dosyasının bozulmasında en büyük etken kayıt esnasında yaşanan problemlerdir. Örneği siz oyunu eski kayıt dosyasının üzerine kaydederken elektrik kesintisi yaşarsanız ve bilgisayarınız kapanırsa geçmiş olsun. Hem oyun kaydedilememiş olur hem de elinizdeki kayıt dosyasından olursunuz. Bunun sonucunda da oyuna girip kayıtlı oyunu açmaya çalıştığınızda bu hatayla karşılaşırsınız. Belki de bilgisayarınız için özel güç kaynağı almanın vakti gelmiştir.

Bir diğeri de yine kayıt esnasında oyunu bir şekilde görev yöneticisinden kapatmak. Bütün bu aksaklıkları yaşamadığınız halde yine de bu hatayı mı alıyorsunuz? O zaman burada ilginç bir anomali ile karşı karşıyayız. Kayıt dosyalarınızın saklandığı depolama diskinizde problemler oluşmuş olabilir. Bad sector gibi olaylar diskinizin üzerindeki belirli alanları bozabilir. Monitörlerde yaşanan ölü piksel olayı gibi düşünün. Tam o bölgede de oyununuzun kayıt dosyası varmış bak sen şu işe. Defrag gibi programlarla diskinizde birleştirme yapın veya yep yeni gıcır gıcır bir disk edinin. Ve oradan devam edin ki bu problemlerle bir daha karşılaşmayın.

Son ihtimaller ise virüs programınız, windows defender v.b. üçüncü parti yazılımların oyunu zora sokuyor olması. Hatta belgelerimin içerisindeki kayıt yerine ulaşmasını engellemesi. Bu durumda Fm oyununu windows ayarlarından güvenilir program olarak işaretleyin ve yönetici olarak çalıştırın. Belki çözüme ulaşırsınız. Virüs programlarını da kapatmayı ihmal etmeyin.

Fm 2020 Kayıtlı Oyun Yüklenemedi Çözümü

Oyunun açarken hata verdiği kayıt dosyasını bulun. Bu dosyalar belgelerim / sports interactive / football manager 2020 / games klasöründe toplanır. Bozuk save dosyanıza sağ tıklayın ve eski sürümüne yükle deyin. Belki bu işlem hatanızı çözer. İngilizce windows kullanıyorsanız bu seçeneğin adı restore previous versions. Çözmez ise de canınız sağ olsun. Ne demişler? Giden gider.

Olan oldu giden gitti efendim. Eğer oyun kaydolurken çoklu sistem kullandıysa diğer yedek kayıt dosyalarını açmayı deneyin. Ancak bu şekilde kurtarabilirsiniz. Çoklu kayıt sistemi açık değilse bu seçenek pek de mümkün olmuyor. Bu tarz kayıt dosyasında bozulmalardan korunmak için çoklu kayıt sistemini açmanızı öneririm. Tamam da çoklu kayıt sistemi nasıl açılır?

Oyun ayarlarından tercihler bölümüne geliyoruz. Tercihlerden de gelişmiş bölümüne. İşte buradan kayıt ayarlarını eğer gerekliyse değiştireceğiz. İlk olarak yukarıdaki otomatik kayıt kullan butonuna mutlaka basmanızı önereceğim. Bunu da haftada bir yaparak herhangi bir problemde çok geriye düşmenizi önleyebilirsiniz. Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere.

Otomatik kayıt türü. Otomatik olarak hafızaya alınacak oyununuzun, tekbir dosya olarak mı, birkaç dosya halinde mi yoksa yeni bir dosya yaratarak mı kaydedileceğini seçin. Buradan üçlü veya beşli kayıt türünü seçmenizi öneriyorum. Eğer save yani kayıt dosyalarından birisi bozulursa diğerleri sizin için yedek olacaktır. Yani Fm 2020 kayıtlı oyun yüklenemedi hatası aldığınız vakit diğer yedeklere yönelebilir ve olası kayıplardan kurtulursunuz. Bu hata bu şekilde yaygın olduğu için Fm yapımcıları çoklu kayıt adı altında bir önlem almış. Bu sistemden yararlanmakta fayda var. Ha bir de unutmadan bu hatanın ekürisi Fm 2020 crash dump hatası çözümlerine de bir ara bakmayı ihmal etmeyin. İşiniz çözülmezse de oyunun resmi forum sitesine başlık açabilirsiniz.

Belki de bilgisayarınızın sistem gereksinimleri Fm 2020 oynamaya yetmiyordur ne dersiniz?

Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir