Fm 2020 Kadın Futbolu Yaması

fm 2020 kadın futbolu

Fm 2020 oyununuzu kadın futbolu haline getirecek yepyeni bir veritabanı yaması. Fm 2020 kadın futbolu yaması kullanıcılarına alternatif, yenilikçi ve alışılmamış bir oyun deneyimi sunuyor. Son yıllarda popülerliği giderek artan kadın futbolu maalesef bilgisayar oyunlarda karşımıza çok nadiren çıkıyor. Yanılmıyorsam kadın futbolunu içerisinde dahil eden tek oyun Fifa. O da 2016 gibi neredeyse yeni bir sürümde kadın futbolunu oyuna eklemeye başladı. Yamanın yapımcısı stuartbwfc de bu durumu fark etmiş olacak ki Football Manager 2020 oyununa tamamen kendi çabalarıyla kadın futbolunu dahil etmeye karar vermiş. Hemen belirtelim bu yazıda bahsettiğimiz kadın futbolu yaması aynı bal ligi yaması, yabancı sınırı kaldırma ve var sistemi kaldırma yamaları gibi bir veritabanı yamasıdır. Bu veritabanı yamaları ile oynayabilmek için yeni bir kariyere başlamanız gerekmekte. Mevcut kayıtlı oyununuzla veritabanı yamasını kullanamıyorsunuz. Ön bilgileri verdiğime göre şimdi biraz da kadın futbolundan bahsetmek istiyorum. Çok fazla popüler olmadığı için hakkında bilgi sahibi olmak bir hayli zor.

Kadın futbolu nedir?

kadin futbol

Kadın futbolu diye bir şey olduğunu bilmeyen ve kadın futbolunu hiç duymamış milyonlarca insan var. Çünkü bu organizasyon yeterli ilgiye sahip olmadığı için medyada yeterince yer almıyor. Kadın futbolu denilen şey bildiğimiz futbolun yalnızca kadınlar ile oynanan versiyonudur. Yüzlerce ülkede profesyonel olarak kadın futbolu oynanmakta ve günümüzde 177 adet kadın milli futbol takımı bulunuyor. Ayrıca bu takımların tamamı FIFA üyesi. Madem kadın futbolunun tanımını yaptık biraz da tarihçesinden bahsedelim. Tarihte yalnızca kadınlar arasında oynanan ilk futbol müsabakası Kuzey Londra civarlarında ve 1895 yıllarında oynanmış. Az önce verdiğim ilk kadın futbolu bilgisinin kaynağını da şuraya bırakmış olalım. Daha detaylı bilgilenmek isteyenler bir göz atabilir.

Şimdi günümüzde ise kadın futbolunu izleyebileceğimiz onlarca kaynak var. İnternet bütün dünyayı ayağımıza getiriyor. Farklı bir futbol seyri için mutlaka bir şans vermenizi öneririm. Evet belki kadın futbolu yeterince teknik değil. Ayrıca o heyecanlı atmosferi yaratacak yeterli taraftarı da yok. Bunların tek sebebi kadın futbolunun yeterince yatırım alamaması. Çünkü çok az kişi tarafından biliniyor. Kadın futbolu izlerken gözlemlediğim bir kaç husustan bahsetmek istiyorum. Öncelikle kadın futbolunda zaman geçirmeye oynayan bir tane takım bulamazsınız. Bu müsabakalarda küfür ve şiddet çok azınlıktadır. Ayrıca kadın futbolcular en ufak müdahalede hemen kendini yere atmıyor. İşte kendine has bu dinamikleri kadın futbolunu izlenebilir kılıyor. Peki ben sporcu kadınların ne kadar çekici ve estetik olduğunu söyledim mi? Neyse konudan daha fazla sapmadan Fm 2020 kadın futbolu yaması hakkında genel bilgilere geçelim. Ayrıca yamanın indirme linkini de aşağıdaki başlıkta bulabilirsiniz.

Fm 2020 Kadın Futbolu

kadın futbol

Bu günkü toplanma amacımız Fm 2020 kadın futbolu yaması konusuna dönecek olursak ilk önce yama istatistiklerinden bahsedebiliriz. Women’s Football Database for FM20 isimli Fm 2020 kadın futbolu yaması 5500 görüntülenmeye, 1500 indirilmeye ve 27 yoruma sahip. Bir diğer veritabanı yaması olan Fm 2020 transfer yaması kadar indirilmemiş olmasının tek sebebi kadın futboluna duyulan ilginin hala daha düşük olması. Ama yazının bu kısmına kadar geldiğinize göre sanırım siz kadın futboluna ilgi gösteriyorsunuz. O halde indirme linkini paylaşmamızın vakti geldi de geçiyor. Fm 2020 kadın futbolu indir. Steam hesabınızla giriş yapıp abone ol butonuna bastıktan sonra yama kendi kendine yüklenecektir. Tek yapmanız gereken oyunu yeniden başlatmak ve yeni bir kariyere başlarken kadın futbolu veritabanı özelliğini aktifleştirmek.

Fm 2020 oyunumuza kadın futbolunu dahil eden bu veritabanı paketinin dosya boyutu 13.6 MB. Bu veritabanı içerisinde 3200 civarında kadın futbolcu barındırıyor. Bu paket dosyası bir eklemeden ziyade yep yeni bir veritabanı olduğu için erkek futbolcular ve personeller tamamen oyundan çıkarılmış. İngiltere liginin en üst dört ligi tamamen oynanabilir bir şekilde doldurulmuş. Onun haricinde Almanya birinci ligi, Amerika ligi ve ilk iki İskoç ligi de gerçek kadın futbolcularla doldurulmuş. Yukarıda saymış olduğum ligler dışında diğer ligler maalesef şimdilik oynanabilir değil. Ama yama yapımcısı sık sık güncellemeler getiriyor. Belki mod sayfasından istek gönderirseniz Türkiye ligini de aktif edebilir.

Bu yama dosyası ve kadın futbolu hakkında söyleyeceklerim bu kadar. İlginiz ve zamanınız için çok teşekkür ederim. Bir başka yama incelemesinde sizinle tekrar görüşmeye can atıyorum. Bizi unutmamak için fmrehber.com adresine tarayıcınızın yer imlerine ekleyin ve unutmayın değerli yorumlarınız bizim için çok önemli. Tekrar görüşmek üzere hoşça kalın. Fm rehber olarak FM kariyerinizde başarılar diliyoruz.

Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir