Fm 2020 Journeyman Kariyeri

fm 2020 journeyman

Fm 2020 journeyman kariyeri nedir? Fm 2020 journeyman kariyeri nasıl yapılır? Her yeni çıkan Fm oyununda benim de en az bir kere yapmış olduğum Journeyman kariyer hakkında bir kaç bir şey karalamak istiyorum. Journeyman kariyer dediğimiz şey olabildiğince çok takım değiştirmeyi ve yönetilen her takımda acısıyla tatlısıyla kalıcı izler bırakmayı hedefler. Uzun vadeli planlar yapılmayan bir kariyer çeşididir ve sürekli yeni maceralara yelken açılır.

Journeyman kariyeri için sözlü belirli başlı kurallar vardır. Ancak bu kurallar uygulandığı taktirde o kariyere journeyman kariyeri denebilir. İşte kariyere hakkını verdiren journeyman kariyeri kuralları:

 1. Oyuna işsiz olarak başlamak: Oyuna işsiz başlayarak menajer arayan kulüplerden teklif beklenir. Böylece rüzgar bizi nereye estirdiyse oraya gitmiş oluruz. Hiç bilmediğimiz bir kulüp, yeni hedefler, yeni oyuncular, yeni bir kültür ve yep yeni bir macera. Bu maddeden tam verim alabilmek için oldukça fazla ligin oyuna eklenmesinde fayda var. Fm 2020 lig seçimi sayfasından bu konuda fikir edinmek adına yararlanabilirsiniz.
 2. Profil oluştururken amatör lisans ve amatör futbolculuk tecrübesi seçmek: Menajerlik kariyerine sıfırdan başlanır. Bu da büyük takımlardan teklif alabilmek için önce küçük takımlarda kendimizi kanıtlamayı bize zorunlu kılar. Gelişebilmek için her gittiğiniz kulüpte hemen yönetimden kişisel talepte bulunarak antrenörlük kursuna gitmeyi istemelisiniz.
 3. Oyuncu özellikleri gizlemek: Böylece her gittiğiniz takımda aman aman aman nereye geldik neresi burası gibi sorulara gark olursunuz. Bu da size daha önce hiç yaşamadığınız kadar gerçekçi bir oyun deneyimi sunar.
 4. Hile kullanmamak: Bu maddeyi açıklamama gerek yok sanırım.
 5. Bir takımda iki sezondan fazla kalmamak: Her gittiğiniz takımla maksimum iki yıllık sözleşme imzalayarak bu hedefi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak o zaman kariyerinizde journeyman kariyeri diyebilirsiniz.

Şimdi bu Fm 2020 Journeyman dediğimiz şey sadece 2020 değil bütün menajerlik oyunları için geçerli bir kariyer planlaması. Bahsetmiş olduğum kural ve taktikleri bütün Fm sürümlerinde deneyebilirsiniz. Kural dediğime bakmayın hiç biri zorunlu değil ancak journeyman kariyeri ile gerçekçi bir deneyim yaşamak istiyorsanız bu kurallara uymalısınız.

Fm 2020 Journeyman Taktikleri

Kuralları olur da taktikleri olmaz mı? Elbette olur. Journeyman kariyerinizi daha keyifli hali getirmenizi sağlayacak pek çok yöntem var. Bu taktikler sizi harbi bir journeyman yapacaktır. Bu arada çok merak edenler için ahanda journeyman kelimesinin anlamı. Hemen ardından da Fm 2020 journeyman taktikleri:

 1. Uyumluluk özelliğini arttırmak: Menajer profilinizi oluştururken uyumluluk özelliğine vereceğiniz puanlar, diğer ülkelerden teklif almanızı kolaylaştıracaktır. Böylece journeyman kariyerinizin hakkını farklı ülkelerde takımlar yöneterek verebileceksiniz.
 2. Antrenörlük lisansı: Her gittiğiniz kulüpte yönetimden antrenörlük kursuna gitmeyi talep edin. Antrenörlük lisansınız geliştikçe daha büyük kulüplerin radarına gireceğiniz gibi profil özellikleriniz de gelişecek.
 3. En çok bonservis bütçesi veren kulübü seçin: Bu sayede yeni takımınızın eksik mevkilerini hızlıca kapatıp kısa sürede başarıya ulaştırabilirsiniz.
 4. Lig kurallarını okuyun: Yeni imza attığınız kulübün içinde bulunduğu ligin kurallarını iyi okuyun. Yabancı sınırını aşarak kadro yapısını bozmamak için bu madde oldukça önemli.
 5. Lakap tanımlama: Kimin kim olduğunu iyice hatırlamak için oyuncularınızın adının sonuna lakap tanımlayın. Bu lakap as oyuncu, yedek oyuncu, şu mevkinin oyuncusu gibi anlamları olan kısaltmalar olabilir.
 6. Kovulmaktan korkmayın: Gerçek hayatta pek çok menajer ilk başarısızlıkta kovulur. Siz de bu macerada kovulabilirsiniz. Bu oyunun sizin için bittiği değil yeni başladığı anlamına geliyor. Kariyerinizi ve itibarınızı toparlamak için yeni bir kulüpte menajerlik yeteneklerinizi test edin.
 7. Orta ve uzun vadeli hedefler belirleyin: Bu oyunun bir sonu olmalı. Ona uygun hedef belirlemek de size düşmüş. Bu hedefler birinci sınıf bir kulübün menajeri olmaya layık görülmek olabileceği gibi uluslararası bir kupayı kazanmak da olabilir. Bir hedefiniz olduğu vakit oyun tekrara düşmez ve sıkılmazsınız.
Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir