Fm 2021 Yenilikler

fm 21 yenilikler

Fm 2021 yenilikler bölümüne hoş geldiniz. Bütün FM severlerin merakla ve heyecanla beklemiş olduğu Fm 2021 çıkış tarihi hiç olmadığı kadar yakın. Fm 2021 beta sürümü ise şimdiden piyasaya sürüldü. Steam üzerinden ön sipariş verenler bu beta sürümüne katılabiliyor. Ancak akıllarda bir soru var. FM 21 yenilikler neler? Siz böyle bir soru sordunuz. Biz de boş durmadık oyunun resmi sitesindeki notları, yorumları ve oyunun betasını inceledik. Yeni özellikler ve değişiklikler ile ilgili hazırladığımız Fm 2021 yenilikler sayfasında yeni bilgileri derledik. FM 2021 yenilikler:

1. Basın, Takım ve Oyuncularla Gelişmiş Etkileşim

fm 21 yenilikler

Yeni düzenlenen etkileşim sistemi sayesinde basın toplantılarında, takım toplantılarında ve oyuncularla birebir görüşürken kendinizi yapacağınız jestlerle daha çeşitli ve daha net bir şekilde ifade edebileceksiniz. El kol hareketi yapmak var. Sinirden küplere binmek ve delirmek var. Laf sokmak, alttan almak ve akıl oyunları yapmak. Yani bu sene menajer olduğunuzu hissedeceksiniz. Ancak maç esnasında kantarın tozunu kaçırmayın. Aşırıya kaçarsanız hakem gelip sizi dışarıya gönderebilir.

2. Gelişmiş İstatistik Sistemi

fm 21 yenilikleri

En iyi üç boyutlu simülasyon tecrübesini yaşamanız için animasyonlar, ışıklandırmalar ve grafikler daha iyi olacak şekilde geliştirildi. Maç öncesi ve sonrası hazırlıkları yenilendi ve detaylı gol beklentisi (xG) istatistiğinin de eklenmesiyle birlikte artık istatistiklere daha da hakim olabileceksiniz.

Oyuncuların gol, asist, kondisyon, pas, top kapma ve puan gibi istatistiklerini çok daha net bir şekilde görüntüleyebildiğiniz yeni bir sistem. Bu sistemde oynatacağınız oyuncuyu çok daha içiniz rahat ederek seçebilirsiniz.

3. Transfer ve Gözlemleme

Yeni eklenen transfer komitesi toplantısı özelliği ile birlikte hem gözlemcilik ağınızı daha verimli kullanma imkanına sahip olacaksınız, hem de transfer hedeflerinizi daha net bir şekilde belirleme fırsatını bulacaksınız. Oyuncu temsilcileri için eklenen yeni etkileşim seçenekleri ile birlikte, istediğiniz futbolu oynayacak takımı kurarken kısa veya uzun vadede hamleler yapma konusunda önünüzü daha net görebileceksiniz.

En keyifli yeniliklerden birisi de sportif direktör ile girilen diyaloglar. Sportif direktörün etkileşimi daha da arttırılmış. Görevleri daha da gerçekçi olmuş. Ama sportif direktör yine mecburi değil. Kendi oyuncunuzu kendiniz almaya devam edebilirsiniz.

4. Elbette Güncel Transferler ve Kadrolar

Her sene yeni çıkan Football Manager serisini satın alan oyuncuların en büyük motifi genelde güncel kadro ve transferler ile daha gerçekçi bir kariyer sürdürmek. Hangi taraftar takımının en güncel transferleri ile yeni bir kariyere yelken açmak istemez ki? Bu arkadaşların çoğu diğer özelliklerle ilgilenmiyor. Direkt güncel kadrolar için oyunu alıyorlar ki onları bunu istedikleri için suçlayamayız.

5. 3d Maç Motoru Geliştirmeleri

3d maç motoru ise bu sene önceki versiyonlara nazaran çağ atlamış durumda. O eski sürümlerde gördüğümüz garip ve gerçek dışı olaylar minimuma çekilmiş. Evet biliyorum çok yüksek grafikler beklemiyorsunuz. Ama ben de zaten ondan bahsetmiyorum. 2021 oyununda maçları izlerken oyuncuların yaptığı hareketler tamamen gerçekte olabilecek mantıklı şeyler. Üstelik oyuncu animasyonları da çok hızlı ve akıcı.

Maç motorunu çok övdüm farkındayım. Bu kadar övdüğüm maç motorunu oyunu satın almadan önce incelemek istiyorsanız sayfanın en aşağısında paylaşmış olduğum ilk videoyu izleyin derim. Ondan sonra bana hak vereceksiniz. Eski oyun ile Fm 21 değişiklikler anlamında çok farklı.

6. Hız Optimizasyonu

Hız olgusu Football Manager oyunlarının olmazsa olmazlarından bir tanesi. Kimi menajer maç yapmayı, kimi menajer de transfer dönemini daha çok sever. Hızlıca istediği yere gelmek isteyen oyuncuların yapması gereken de boşluk tuşuna mümkün olduğunca çok basmak. Ancak bu tarihin ilerleme mevzusu eskiden beridir istenilen hızda değildi. Ancak bu mevzu 2021 ile çözülmüş gibi duruyor.

Yerli ve yabancı forumları takip ettikten sonra arkadaşlarla birlikte farklı bilgisayarlarda test yaptık. Fm 2021 ile birlikte artık oyunun ilerleyişi hiç olmadığı kadar hızlandırılmış. 20 ayrı lig açıp oynasanız bile boşluk tuşuna bastığınız zaman oyun ciddi ciddi ilerliyor. Eski serilerdeki gibi uzun bir bekleyişe düşmüyorsunuz. Bir müjde daha veriyim. Sadece oyunun ilerleyişi değil kayıt edilişi de bir hayli hızlanmış. Eskiden kayıt et dediğimizde bekler dururduk. Şimdi ise bu kayıt durumu yalnızca bir kaç saniye sürüyor.

7. FM 21 Covid Güncellemeleri

Fm 21 yenilikler çatısına elbette gerçek dünyada hepimizin başına belan olan covid oyuna da dahil edilmiş. Yanlış anlamayın oyuncularınız hastalık filan kapmıyor. Covid ile birlikte gelen 5 oyuncu değiştirme hakkı gibi yeni lig kurallar oyuna entegre edilmiş. Fikstürler de yine bu duruma göre düzenleniyor. Ancak oyunun covid yüzünden boğucu olmaması gerektiğini düşünen yapımcılar taraftarların maçlara katılımına bir kısıtlama getirmemiş. Oyunun ilk maçından itibaren taraftarlar statları dolduruyor.

Biliyorsunuz covid yüzünden futbolseverler futbola uzunca bir süre dahil olamadı. Maçlar iptal edildi ve ertelendi. Bunun futbola en büyük yansıması da bütün kulüplerin finansal anlamda gerilemiş olması. Taraftar ve maç olmayınca gelir de olmuyor biliyorsunuz. Bu finansal yapının da oyuna dahil edilmesi gerekiyordu. Bu sene oyunun başında kulüpler biraz daha düşük transfer bütçelerine sahip olacaklar. Bununla birlikte oyuncuların satış fiyatları da bir hayli azalacak. Bu oyuncu fiyat düşüşüne wonderkid ve yıldız oyuncular dahil değil. Orta ve alt seviye oyunculardan bahsediyorum. 2021 ile birlikte finansal durumu kötü olan kulüpler sık sık oyuncu sattığını görebilirsiniz. Oyuncu alan kulüplerde transfer yerine kiralama opsiyonlarını daha fazla tercih etmeye programlanmış.

8. Diğerleri

Fm 21 yeni özellikler kapsamında daha da derinleştirilmiş analizler ve teknik heyet raporları ile başarıya yelken açın. Ardından sezon sonunda başardıklarınızı eskisinden daha detaylandırılmış bir şekilde inceleyip kutlayabilirsiniz. Regen oyuncuların modellemesi, oyuncu puanları, takım içi hazırlık maçı ve daha bir çok özellik geliştirildi.

fm 2021 değişiklikler

Fm 21 yeni özellikleri, değişiklikleri ve yenilikleri incelediğimiz yazıyı okuduğunuz için teşekkürler. Lütfen düşünce ve görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşın. Tekrar görüşmek üzere, şimdi sizleri Football Manager resmi kanalının videoları ile baş başa bırakıyorum.

Bu konu İngilizce resmi sitede FM 2021 features sayfasında var. Football Manager resmi kanalının Fm 2021 yenilikler ve özelliklerini anlattığı ve Türkçe altyazısı bulunan özellik videoları:

Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir