Fm 20 Çakılı Stoper

çakılı stoper fm 20

Bu gün stoper rollerinin en eski, en kazma ve en çağ dışı olanını yani Fm 20 çakılı stoper rolünü inceleyeceğiz. Savunmacı, kesici ve sigorta görevlerini üstlenebilen çakılı stoper hakkında bilmeniz gereken her şey işte bu sayfada sizlerle buluşuyor.

Bütün Fm 20 savunma rolleri:

İşte Fm 20 çakılı stoper görev tanımı:

Çakılı stoperin ana görevi rakip forvetleri durdurmak ve tehlikeli topları uzaklaştırmaktır. Bu türden oyuncular topu kazanmayı ve tehlikeli bölgeden uzaklaştırmayı öncelik haline getirerek, risk almadan oynamaya çalışır.

Savunma görevi verilen çakılı stoper, savunmadaki partneri ile birlikte rakibin yaptığı atakları durdurmaya, rakip forvetleri marke etmeye ve topun ceza sahasına girmesini engellemeye çalışır. Kesici görevi verilen çakılı stoper, defans hattının önüne çıkıp, rakip oyunculara tehlikeli bölgeye girmelerinden önce alan daraltma uygular. Sigorta görevi verilen çakılı stoper ise savunmanın biraz daha gerisine gelip, defansın arkasına atılan topları süpürmeye çalışır.

No-nonsense centre-back olarak yabancı futbol literatürüne geçmiş olan çakılı stoper, yapısı itibariyle savunmayı asla terk etmez. Topu bam güm ileriye şişiren çakılı stoper oyuncusu, standart stoper veya pasör stoper ile farklı olarak asla pas, karar alma, teknik ve soğukkanlılık gibi özelliklere ihtiyaç duymaz. Çakılı stoper rolünde genç oyuncu yetiştirmenizi önermiyorum. Ancak yetenekleri kısıtlı veya çakılı stoper olarak yetişmiş yaşı büyük oyuncularınız varsa onları çakılı stoper olarak oynatabilirsiniz. Bir de bu role oyun oyun karakteristiklerini merak ediyorsanız aşağıya bakabilirsiniz.

 • Ara pası atmaz.
 • Uzaktan şut çekmekten sakınır.
 • Topla nadiren koşar.
 • Hep geride kalır.
 • Biraz uzun paslar dener.

Fm 2020 Çakılı Stoper Önerileri

Oyunun en iyi çakılı stoper oyuncularını en yetenekliler ve en potansiyelliler olmak üzere iki ana başlık altında sıraladık. Listelere erişmek için farenizin tekerleğini kaydırın.

Fm 20 En İyi Çakılı Stoperler

 1. Francesco Acerbi: En iyi çakılı stoperler listesine İtalyan bir futbolcu ile giriş yapıyoruz. 31 yaşındaki İtalyan oyuncu örnek profesyonel kişiliği ile takımına hem saha içinde hem de saha dışında inanılmaz pozitif etki gösteren çok özel bir futbolcu.
 2. Antonio Rüdiger: Chelsea kulübünün Alman ismi Rüdiger ise standart, pasör ve çakılı stoper rollerinin hepsinde uzmanlaşmış çok yönlü bir futbolcu.
 3. Nicolas Otamendi: Manchester City kulübünün 31 yaşındaki Arjantinli yıldızı Nicolas Otamendi ise 3. sırada. Sahip olduğu karakteristikleri sıralayacak olursak; Merkezden bindirme yapar, sıkı markaj yapar, topa kayarak hamle yapar, uzun mesafeli paslar dener ve defanstan top sürerek çıkar.
 4. Sokratis Papastathopoulos: Neredeyse her Fm oyununda yıldız olan Yunan futbolcu Sokratis Papastathopoulos bu sene de en iyi çakılır stoperlerin arasında kendisine yer buldu.
 5. Gabriel Paulista: Valencia forması giyen 28 yaşındaki Brezilyalı çakılı stoper Gabriel Paulista ile bu listeyi kapatıp geleceğin yıldız savunmacılarına geçelim. Mükemmeliyetçi kişiliğe sahip olan Paulista, sıkı markaj yapan ve rakip oyuncularla didişen bir oyuncu.

Fm 20 Çakılı Stoper Wonderkidler

 1. Dayot Upamecano: Hem standart, hem pasör, hem de çakılı stoper rollerinde wonderkid olan en potansiyelli savunma oyuncusu bu sene Dayot Upamecano seçilmiş. 20 yaşındaki Fransız Dayot, baskı altındayken rakiplerden sıyrılmayı ve defanstan top sürerek çıkmayı seviyor.
 2. Densy Popov: Ukrayna ekibi Dynamo Kyiv kulübünde forma giyen 20 yaşındaki Ukraynalı savunma oyuncusu Densy Popov, geleceğin yıldız çakılı stoperleri arasında 2. sırada yerini aldı.
 3. Thimothee Pembele: Paris Saint-Germain altyapısında bulunan 16 yaşındaki Fransız Thimothee Pembele, daha bu yaşında ben yıldız olacağım diye tabiri caizse bağırıyor.
 4. Nicolo Armini: Lazio altyapısından çıkma büyüme 18 yaşındaki İtalyan oyuncu Nicolo Armini ise 4. sırada yerini aldı. Kararlı bir kişiliğe ve 17 kararlılığa sahip olan genç oyuncu takım arkadaşlarını pozitif yönde etkileyen oyunculardan. Kadro kararlılığını düşünüyorsanız kendisi uygun tercih olacaktır.
 5. Joe Rodon: İngiliz ekip Swansea ile sözleşmeli olan 21 yaşındaki galli futbolcu Joe Rodon, 21 yaş ve altında bulunan en potansiyelli 5. çakılı stoper oyuncusu.
Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir