Fm 2020 Material Skin

fm20 material skin

Fm 2019 için çıkan Material Skin aynı şekil Fm 2020 için de çıktı. Hem de daha gelişmiş, yenilenmiş ve güncellenmiş haliyle birlikte. Peki Fm 2020 Material Skin tam olarak ne yapar? Yamanın bir skin yani tema dosyası olduğunu biliyoruz. Tema dosyaları genel anlamda oyunun arayüzünü değiştirirler. Aralarında hem arayüzünü değiştirip hem de sayısız yeni özellikler ekleyen temalar da var. Örnek verecek olursak oyuna skin dosyalarının yanında gelen hızlı maç sonucu butonu gibi. Bu yazıda incelediğimiz material skin yaması da aynı bu şekilde. Hem oyunun arayüzünü göze daha hoş gelecek biçimde düzenliyor. Hem de oyunu kolaylaştıran ve daha eğlenceli hale getiren yep yeni özellikleri dahil ediyor. En son incelediğimiz skin yaması dark is actually dark oyunu daha karanlık bir temaya sokuyordu. Material skin ise oyunu daha çok açık lacivert renklere büründürüyor. Örnekte de zaten görüyorsunuz.

Fm 2020 Material Skin Özellikleri

Material skin adlı arayüz yaması budwaiser4 adlı kullanıcı tarafından çıkarılan bir football menajer ek paketi. Bu arkadaş sağ olsun aynı yamayı Fm 2019 için de çıkartmıştı. Yama çok sevildiği için bu seneyi de boş geçmemiş ve Fm 2020 için de tekrar yamayı güncellemiş. Çok bekletmeden yamanın resmi sayfasını vereyim. Buyurun işte indirme linki. Budwaiser4 adlı üstadımız yamayı ilk olarak 24.11.2019 tarihinde çıkartmış. Biraz eski bir tarih ama yama sürekli güncelleniyor.

En son 23 şubat tarihinde güncelleme alan yama şu an için 2.0.6 sürümde ve kullanıma hazır. Material Skin yaması için istatistiklere baktığımız zaman yama sayfasının 75000 defa görüntülendiğini görüyoruz.Hemen ardından 16750 indirilme sayısı geliyor. Bu çok popüler arayüz yaması 68 adet yorum da almış. Yorumlara baktığım zaman neredeyse tamamının teşekkür yorumu olduğunu görüyorum. Bu da yamanın kalitesini ve ne kadar çok sevildiğini gözler önüne seriyor. Hemen yukarıda indirme linkini vermiş olduğum fm 2020 material skin yaması 85 MB dosya boyutuna sahip. Disk üzerinde fazla bir yer kaplamıyor.

Peki neymiş bu yama özellikleri? Genel istatistiklerinden ve arayüz renk seçimlerinden bahsetmiştik. Peki oyunumuzu kolaylaştırmak için hangi özellikleri ekliyor? İlk olarak bahsetmek istediğim hızlı maç sonucu butonu. Material Skin canlı izlemek istemediğiniz anlamsız maçları tek tuşla geçmenize yarayan bu özelliği eklemesiyle bile zaten puanları topluyor. Daha başka oyuna eklediği pek çok özellik olduğu gibi oyundaki özellik ve panellere de bir çok güncelleme getiriyor. İşte material skin özellikleri:

 • Oyuncu profilinde notlar bölümü eklentisi.
 • Yepyeni renkli oyuncu analiz bölümü.
 • Hızlı maç sonucu butonu özelliği
 • Yeni haberler görsel paneli.
 • Yeni kulüp hedefleri bölümü.
 • Gelişmiş maç raporları paneli. (YACS skin temasında olduğu gibi)
 • Kadro sayfasında son seçilen 11 oyuncu paneli.
 • Oyuncu profiline yeni eklenen artıları ve eksileri bölümü.
 • Gözlemci görevlendirmeleri sayfasında yenilikler.
 • Radyo butonu.
 • Kolaylaştırılmış taktik ekranı oyuncu talimatları paneli.
 • Kulüp görüntüleme paneline komple revizyon.
 • Oyuncu yıldızlarında yenilikler.
 • Ve oynarken keşfedeceğiniz daha pek çok yenilik.

Material Skin Kurulum

İsterseniz material skin için hemen kurulum talimatlarına başlayalım. Hemen bu yazının ikinci paragrafında vermiş olduğumuz linkten yama dosyalarını indirin. İndirmiş olduğunuz yama dosyalarını bir zahmet arşivden çıkartın. Material skin diye bir klasörün çıktığını göreceksiniz. O klasörü kesin veya kopyalayın çünkü ilgili yere yapıştıracağız. Yapıştırmamız gereken o yer ise şurası: Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2020/skins. Skins klasörünü bulamadıysanız öyle bir klasör yok demektir. Football Manager 2020 klasörünün içerisinde skins klasörünü bizzat kendiniz oluşturun İşte o skins klasörüne önceden kopyalamış olduğunuz yama klasörünü yapıştırın. Ardından oyuna girebilirsiniz.

Eğer bu işlemleri yaparken oyununuz açıktı ise lütfen oyunu kapatıp yeniden açın. Oyun açıldıktan sonra hemen ayarlar > tercihler > arayüz bölümüne gelin. Orada skins açılır penceresinin altında indirmiş olduğunuz material skin yamasını göreceksiniz. Material skin seçeneğini seçin ve onaylayın. Yapmanız gereken başka bir şey kalmadı. Pardon son bir şey kaldı o da oyunun keyfini çıkartmak. Umuyorum bu inceleme siz değerli fmrehber okurlarına yararlı olmuştur. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Yorumlardan olumlu ve olumsuz fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Tekrar görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir