Fm 2020 Jübile Maçı Ayarlama

fm 2020 jübile

Fm 2020 jübile maçı ayarlama nasıl olur? Fm 2020 Jübile maçı nasıl ayarlarım? Bu tarz sorular soruyorsanız size yardımcı olabilirim. Fm 2020 Jübile ayarlama mevzusu tahmin edilenin aksine oldukça basit bir olay. Şimdi jübile maçını ayarlayabilmek için öncelikle yaşı ilerlemiş bir oyuncuya ihtiyacımız var. Bu oyuncu da kariyerinin sonunda olmalı. Yaşlı oyuncumuz emekli olacağı tarihi açıklamış olmalı ve kariyerinin son haftalarında olmalı.

Şimdi bütün bu kriterler oluştuğu zaman jübile maçını ayarlayabiliyoruz. Yıldızlar hizaya girdiyse artık jübile maçını ayarlamak için fikstür sayfasına gelebilirsiniz. Fikstür takviminde maç olmayan bir günü belirleyin. O günde takımınızın maç yapabiliyor olması gerekli. Ayrıca jübile yapacak futbolcunuzun sakatlık gibi bir engeli olmadığından da emin olmanızı istiyorum. Ondan sonrası basit. Tek yapmanız gereken hazırlık maçı ayarla demek. Hazırlık maçının türünü ise jübile veya oyuncuyu onurlandır olarak seçmeniz gerekiyor.

İşte ondan sonra maç günü gelip çattığında jübilesini yaptığınız oyuncuyu oynatın. Böylece takımınıza yıllarca hizmet verip emekliliğe adımı atmış oyuncunuzun jübilesini yapmış olacaksınız. Öyle herkese jübile yapmanıza gerek yok. Yalnızca takımınızla özdeşleşmiş özel oyunculara yapmanızı öneririm.

Fm 2020 Jübile Maçı Nedir?

Jübile dediğimiz şey genellikle futbol, basketbol ve hatta bazen boks gibi sporlarda kariyerinin sonuna gelmiş sporcuların bir nevi veda anlamında katılmış olduğu son müsabakaya denir. Genellikle hazırlık maçı havasında geçer ve tek amaç jübilesi yapılan oyuncuyu onurlandırmaktır. Bu gösteri maçı büyük bir elvedadır, jübilesi yapılan oyuncu ve onu seven taraftarlar için epey duygusal bir müsabaka olur. Ahanda merak edenler için jübile kelimesinin tanımı.

Eskiden çok daha revaçta olsa da artık günümüzde pek fazla rastlandığı söylenemez. Bunun sebebini de neredeyse bütün spor dallarının endüstriyelleşmesi ve eski ruhunu yitirmesi olarak görüyorum. Yine de belli başlı takımlarla özdeşleşmiş veteran futbolcuların yaptığı jübile maçlarına nadir de olsa rastlıyoruz. Hatta daha geçenlerde Emre Belözoğlu jübile maçı yapmıştı.

Fm 2020 Hazırlık Maçı Ayarlama

fm 2020 hazırlık maçı

Hazır bahsi geçmişken kısaca Fm 2020 hazırlık maçı ayarlama işlemlerinden söz edelim. Hazırlık maçı dediğimiz olgu takımların hazırlandıkları taktiksel dizilişe, oyun anlayışına, birbirleri arasındaki uyuma ve oyuncuların kondisyonuna pozitif etki eden bir müsabakadır. Adı üstünde takımları asıl mücadeleye hazırlayan bir müsabakadır. Bu maçlarda genellikle oyuncu değiştirme sınırı bulunmaz ve ikinci yarıda oyuncuların büyük bir çoğunluğu değişir. Yedek oyunculara ısınmaları ve kendilerini kanıtlamaları için şanslar tanınır. Amaç kazanmak olmasa da kazanan takıma büyük bir moral kaynağı olduğunu unutmamak gerekir.

Şimdi Fm 2020 oyununda hazırlık maçı ayarlama işlemlerine başlamak için ilk olarak fikstür sayfasına gelmek gerek. Orada takımımızın oynamaya müsait olduğu boş bir gün seçilmeli. Öncesi ve sonrasındaki günlerde boşluklar olmalı ki oyuncular dinlenebilsin. Ardından seçilen uygun güne tıklanır. Yan bölümden hazırlık maçının türü seçilir. Buradan düz bir hazırlık maçı seçilebileceği gibi tur, kupa, lig ve çoklu hazırlık maçı gibi daha uzun bir tür seçilebilir. Genellikle bu tarz hazırlık maçları kamp şeklinde aynı şehirde yapılır.

Ardından hazırlık maçının oynanacağı yeri seçmemiz gerekiyor. Burada iç saha ve deplasman olmak üzere iki adet seçeneğimiz var. Deplasman yaparsak rakip sahada oynarız. İç saha seçtiğimiz vakit maç bizim sahamızda oynanır ve bu sayede rakibin itibarına göre iyi veya kötü bir gelir elde edilir. Finansal yapısı zayıf olan takımlar boş vakitlerinde iç sahada hazırlık maçı ayarlayarak bilet gelirlerinden ekonomilerine katkı yapabilirler.

Bu bölümde hazırlık maçını teklif edeceğiniz rakibi seçmeden önce önünüzde kalan son opsiyon ise maç kuralları. Sadece 90 dakika, uzatmalar, 90 dakika altı penaltılar ve uzatmalar + penaltılar seçenekleri mevcut. Bence 90 dakika yeterli. Penaltı antrenmanı yapmak için başka bir takım getirmeye gerek yok. Ayrıca uzatmaları oynatarak oyuncuları yormayı doğru bulmuyorum.

Seçebileceğiniz rakipler de düşük itibarlı, çok düşük itibarlı, benzer itibarlı, düşük itibarlı ve çok düşük itibarlı olmak üzere kategorilere ayrılır. Ayrıca rezerv, 19 yaş altı ve pilot kulüplere de bu teklifi götürebilirsiniz.

Fm 2020 Hazırlık Maçı İptal Etme

Fm 2020 Hazırlık maçı iptal etme işlemi çok ama çok basit. Tek yapmanız gereken oyunun sol bölümündeki sekmeler içerisinde fikstür yazan yere tıklamak. Ahanda fikstür tablosu karşımıza çıktı. Burada büyük ihtimalle asistan menajerimiz tarafından hazırlanmış olan hazırlık maçlarını göreceğiz. Biz kendi istediğimiz takımlarla kendi istediğimiz yerde hazırlık maçı yapmak istiyorsak buradan asistanların hazırladığı hazırlık maçlarını iptal etmemiz gerekiyor.

Önceden ayarlanmış hazırlık maçımı iptal etmek için bu sayfada iptal edeceğiniz hazırlık maçının gününe tıklayın. Ardından ekranın sağ en alt bölümünde hazırlık maçını iptal et butonunu göreceksiniz. O butona bastığınız vakit karşınıza çıkan emin misiniz sorusuna evet kardeşim istemiyorum bu hazırlık maçını iptal et diyerek cevap verin. Hemen ardından gün boşalacak ve hazırlık maçınız iptal olacaktır. Bu kadar kolaydı. Bizi okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Bir başka ilginç bilgi olan Fm 2020 ıskarta hakkında bilgi almak isterseniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Onun haricinde herhangi bir şey için yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz. Başka bir şey kalmadı hepinize iyi oyunlar dilerim.

Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir