Fm 2021 Covid Fikstür ve Taraftarı Etkileyecek Mi?

fm 21 covid

FM 2021 üzerinde görülen covid etkisi hakkında genel bilgiler. Kısa zaman önce FM 2021 yenilikler sayfasında, virüsün oyun üzerindeki etkisinden kısaca bahsetmiştik. Şimdi bunu biraz daha açmak istiyorum. En çok sorulan soru ise FM 21 covid maçlar seyircisiz mi oynanacak? Covid, corona, korona veya koronavirüs dediğimiz bu bela futbol dünyasını ve FM 2021 oyununu derinden etkiledi. Tavşan deliği ne kadar derine iniyormuş gelin bir bakalım.

FM 2021 Covid Yüzünden Maçlar Seyircisiz Mi?

fm 21 korona

Football Manager yapımcıları bu çıkartmış olduklarını oyunun eğlenceli olmasını istiyorlar. İşten, hayatın zorluklarından ve gerçek hayattan kaçarak oyun oynayacak insanları, oyunda dahi covid ile boğmak istemiyorlar. Evet belki Football Manager tamamen gerçekçiliği ile ön plana çıkan bir oyun ancak sonuçta bir oyun. İşte bu yüzden de yapımcılar covid belasının futbol üzerindeki etkisini oyunda minimuma çekmeyi hedeflemişler.

Oyunda çok şükür futbolcular virüse yakalanmıyor. FM 2021 maçlar da seyircisiz oynanmayacak. Seyircisiz futbolun ne kadar keyifsiz olduğunu bu kısa dönemde hepimiz gördük. Sağlık açısından maçlar seyircisiz oynanmalı. Ancak bu oyunda böyle olmak zorunda değil. İşte bu yüzden yapımcılar böyle bir karar almışlar. FM 2021 covid etkileri taraftar ve oyuncu üzerinde bu şekilde gözlemleniyor. Yani mümkün olduğunca az miktarda.

Böyle bir karar aldıkları için yapımcılara teşekkür ediyorum. Oyuna her yönüyle gerçekçi olsun ama gerçek hayatta boğuştuğumuz hastalığı oyunda da tecrübe etmeyelim mümkünse.

Korona ve FM 2021 Takımlarının Finansal Yapıları

fm 21 koronavirüs

Korona mevzusunu FM 2021 oyununda taraftar ve oyuncu hastalığı bakımından görmüyoruz. Ancak bu virüs belasının futbolun yapısını sarstığı da aşikar. Geçtiğimiz sezon pek çok lig ve turnuva erkenden bitirildi. İptal edilen ve ertelenen bir sürü maç oldu. Bunun kulüpler üzerinde çok büyük bir finansal etki yarattığı aşikar.

Futbol oynanmadığı zaman televizyon geliri, sponsor gelirleri, forma satışı ve bilet satışı dibi görüyor. Hadi futbolun oynanmadığı süreci atladık. Ardından seyircisiz maçlar geldi ki o da gelirleri eski haline getiremedi. Seyircisiz maçların seyir zevki düştüğü için bütün gelirler yine azaldı. Yine seyircisiz maç dediğiniz şeyde bilet geliri sıfır oluyor. Futbol kulüpleri uzun bir süre eski finansal yapılarını geri getiremeyecekler gibi.

Futbol dünyasını bu kadar temelden etkileyen bir olayı oyuna dahil etmemek imkansız. Fm 2021 virüsün takımlara etkisi. O yüzden FM 2021 oyununda takımların transfer ve maaş bütçeleri düşük olacak. Oyunda çok zor durumda olan kulüpler nefes almak için oyuncularını bir bir değerinin altında satmaya başlayacak. Wonderkid ve yıldız statüsü dışında olan bütün oyuncular daha makul fiyatlara satılacak.

İnsanlar stadyumlara gidemedikleri için futbolu yavaş yavaş unutuyorlar .Taraftar tokeni fiyatları da maalesef covid yasaklamalarından ötürü yeterince yükselemiyor. Yine de merak edenler için taraftar coini nasıl alınır rehberi hazırladık.

İşte covid belasının FM 2021 üzerinde gözlemlenen bütün etkileri bunlar sevgili dostlar. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ben söyleyeceğimi söyledim, sıra sizde. Sizce covid oyuna dahil edilmeli mi yoksa edilmemeli mi? Virüsün oyun üzerinde gözlemlediğiniz etkilerini bizlerle paylaşın. Tekrar görüşmek dileğiyle, hoşça kalın.

Sayfayı Tweetlemek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir